Krzyż bliski upadkowi

15
2473

Tu potrzebna jest szybka i skuteczna interwencja. Przy jej braku krzyż z Panem Jezusem może się przewrócić.

 

Tak zwane małe obiekty architektury sakralnej znane są od wczesnego średniowiecza. Niegdyś, każda osada od krzyża się zaczynała. Znak krzyża oraz wizerunki świętych były obecne w życiu codziennym. Ludzie ustawiali krzyże na rozstajach dróg, gdzie służyły, jako drogowskazy oraz były miejscem, w którym wędrowiec mógł przystanąć, oddać się zadumie, pomodlić się. Mimo upływu wieków krzyże naszej kulturze nadal pełnią ważną rolę, nadal można je spotkać niemal w każdej wsi w kraju – zazwyczaj w jej centrum.

Po kolizji, do której doszło w czwartkowe popołudnie w Gradówku koło Lwówka Śląskiego naruszony został przydrożny krzyż. Auta w wyniku zderzania uszkodziły nie tylko jego ogrodzenie ale także i podstawę. Krzyż bardzo mocno pochylił się.

Tak dziś późnym popołudniem, po upływie ponad doby od zdarzenia wygląda to miejsce. Nie trzeba być ekspertem, żeby dostrzec problem. Pytanie, czy uda się w porę podjąć skuteczną interwencję?

15 KOMENTARZE

  1. To symbol upadku kościoła chroniącego gwałcicieli i przenoszącego ich do innych parafii żeby unikneli kary ramie w ramie razem z pisem z którego Ziobro umarza im sprawy i z Dudą który ich ułaskawia. Jesteście obrzydliwi. Hulaj dusza piekła nie ma. Szkoda tylko tych dzieci…..

  2. czy nie może on pomóc? mieska niedaleko, a poczas prrotestów bronił krzyża i wiary, pora udowodnić wartość chrześcijan a nie tylko trzepać kase na ławkach kościelnych

  3. Upadek krzyża – upadek wiary. Ta wiara chrześcijańska to po prostu BZDURA, która przylazła do nas z zapiaszczonych terenów Bliskiego Wschodu.
    Największym pogwałceniem ludzkiej wolności jest zapędzanie w tę bzdurę od urodzenia, gdy człowiek nie ma jeszcze rozwiniętego myślenia krytycznego. To jak tresura psa do aportowania!

  4. Czytając te komentarze odnoszę wrażenie że dyskusje prowadzą znawcy kulturoznawcy religii i różnych wyznań. Nic bardziej mylnego . Ten symbol wiary katolickiej jakim jest krzyż nie przewrócił się sam? On został w wyniku kolizji uszkodzony. Oczywiście w opisanej sytuacji może stwarzać realne zagrożenie a więc ciekawi mnie jedno jak sprawca kolizji widzi rozwiązanie problemu? Bo przecież nie krzyż wjechał w niego tylko odwrotnie . Nastąpiło uszkodzenie mienia a więc z polisy sprawcy OC naprawić szkody no chyba że ta miejscowość jest wyjęta spod ubezpieczyciela to wówczas zostaje to sprawa dla mieszkańców ale tych wierzących bo inni będą szydzić wyśmiewać i pewnie bić brawo jak się całkiem przewróci .

  5. sprawca wypadku niech stanie przed odpowiedzialnością i poniesie szkody .Nie potrafił ustąpić pierwszeństwa tylko spieszył się ,dobrze, że nic nikomu się nie stało!

  6. Te powyższe debilne komentarze o upadku kościoła i nie potrzebnym krzyżu wsadźcie sobie w gancie głęboko aż poczujecie. Za grosz szacunku dla budowli sakralnej. Wstydźcie się!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here