Kradzionym maluchem pojechał okraść market

1
1627

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi dwóch zarzutów. Odpowie także za kradzież paliwa na stacji w Gryfowie Śląskim.

 

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu do niecodziennej kradzieży samochodu doszło na terenie Gryfowa Śląskiego. Otóż spod jednego z marketów skradziony został samochód osobowym marki Fiat 126p. Po tym, jak właścicielka wyszła ze sklepu i zobaczyła, że jej samochód zniknął powiadomiła policję, a ta rozpoczęła poszukiwania.

Informacja o kradzieży przekazana została nie tylko funkcjonariuszom patrolującym drogi w powiecie lwóweckim, ale także w sąsiednich powiatach. Lwóweccy policjanci szybko ustalili wizerunek sprawcy kradzieży i te dane również przekazali kolegom z sąsiednich powiatów. Dzięki temu już po paru godzinach patrolujący Lubań funkcjonariusze na jednym z parkingów zauważyli malucha podobnego do tego skradzionego

„W trakcie sprawdzenia jego numerów rejestracyjnych potwierdziło się, że pochodzi on z kradzieży. Niezwłocznie informację o odnalezieniu Fiata 126 p przekazali dyżurnemu Policji, celem przeprowadzenia niezbędnych czynności w tej sprawie.” – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń oficer prasowa lubańskiej policji, która wspomina, iż w pewnym momencie do policjantów podszedł pracownik sklepu z informacją, że został zatrzymany sprawca kradzieży sklepowej.

Jeden z funkcjonariuszy wraz ze zgłaszającą udał się do pomieszczenia służbowego, gdzie w trakcie rozmowy z podejrzanym o kradzież artykułów spożywczych na kwotę 533 złotych, przyznał się, iż to on ukradł samochód. W kurtce 37-latka mundurowi znaleźli kluczyki do skradzionego auta.

„Na miejsce zdarzenia przybyli kryminalni z lubańskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, którzy po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia przekazali pojazd prawowitemu właścicielowi. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.” – dodaje policjantka, która przyznaje, iż zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi dwóch zarzutów kradzieży oraz zarzutu za jazdę pod wpływem środków odurzających. Ponadto mieszkaniec powiatu lubańskiego odpowie jeszcze za kradzież paliwa, na stacji paliw Gryfowie Śląskim. Kara jaka może mu grozić, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here