KAS wykryła kolejny proceder oszustwa w podatku VAT

0
490

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła kolejny proceder oszustwa w podatku VAT. Spółka nie ewidencjonowała rzeczywistej sprzedaży. Ustalono zaniżenie podatku na kwotę ponad 1,6 mln zł.

 

Przeprowadzono dwie kontrole w spółce, która prowadzi swoją działalność handlową w sklepach znajdujących się we Wrocławiu i dwóch innych miastach.

Spółka nie deklarowała obrotu ze sprzedaży i należnego podatku VAT, pomimo prowadzenia działalności handlowej w zakresie sprzedaży detalicznej odzieży, obuwia i drobnych artykułów AGD.

W trakcie kontroli zabezpieczono komputer spółki, w którym znajdowała się prowadzona na jej własne potrzeby ewidencja sprzedaży. Spółka miała na komputerze zainstalowany program do drukowania niefiskalnych paragonów, które były wydawane klientom.

Dopiero po kontroli, spółka rozpoczęła rzeczywiste ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Zabezpieczono kwotę 109 tys. zł w gotówce i 118 tys. zł na rachunku bankowym. Osobom prowadzącym spółkę postawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Kontrole obejmowały okres od września 2016 do marca 2019, a kwota jaką spółka musi wpłacić do Skarbu Państwa określono w wysokości 1.646.023 zł wraz z odsetkami.

KAS

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here