Koronawirus: W kraju kolejny rekord, a w powiecie …

1
2279

726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w naszym kraju. To kolejny niechlubny rekord. Bardzo dobre informacje przekazuje natomiast lwówecki sanepid.

 

Mamy 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29),opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8). – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To kolejny rekord w naszym kraju.

Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 76-K Zgierz, 56-K Zgierz (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 82-M Zgierz (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 43-M Poznań, 64-K, 83-M Warszawa, 78-K Kraków, 79-K Grobla, 70-M Gliwice, 83-M Tychy, 84-K, 68-M, 91-M Racibórz, 49-M Lubaczów, 88-M Rzeszów, 88-K Przemyśl, 84-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące. – dodaje resort zdrowia.

Od początku epidemii w kraju odnotowano już 49.515 zakażeń. 1.774 osób zmarło. Według danych WHO na chwilę obecną w kraju mamy 11.712 aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie

Mamy 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego, lubińskiego, zgorzeleckiego, głogowskiego, trzebnickiego, wrocławskiego, złotoryjskiego i kłodzkiego. – informuje Wojewoda Dolnośląski i dodaje: W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 3414.

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Bardzo dobre informacje napływają z lwóweckiego Sanepidu, który potwierdza, iż w powiecie lwóweckim nie ma żadnego aktywnego przypadku zakażenia koronawirusem. Osoba, która z terenu gminy Gryfów Śląski, o której ostatnio pisaliśmy otrzymała już wyniki ujemne.

Jak podaje PSSE w Lwówku Śląskim w chwili obecnej na terenie powiatu jest pięć osób objętych kwarantanną oraz dwie osoby objęte nadzorem epidemiologicznym.


Od soboty wracają obostrzenia. Na razie w niektórych miejscach kraju

1 KOMENTARZ

  1. Apeluję do pani burmistrz Marioli Szczęsnej aby jak najszybciej zadziałała w nowo oddanym objeździe mostu do remontu.Wyjeżdżając wieczorem z Lwowka od strony przejazdu kolejowego w kierunku Złotoryji nadziewamy się w ciemności na pierwszą przeszkodę przy samym budynku złomiarzy.To są dwie wystające metalowe płaskownice równo z krawędzią drogi,które z przeciwnej strony informują pieszych ale od strony jadących od torów zlewają się z podłożem.Wystarczy od strony torów namalować na nich jakieś paski.Druga sprawa bardziej ważniejsza to już omijając objazd i wjeżdżając na drogę w kierunku Złotoryji jest pułapka i tylko moim zdaniem kwestia czasu na wypadek.Wjeżdżając z powrotem na drogę w kierunku Złotoryji jest duża dziura przy krawędzi drogi na samym zakręcie i każdy jadący omija ją wysuwając przód samochodu poza linię środkową.Radzę to sprawdzić bo miałem dziś widok jadąc od strony Płakowic jak TIR skręcał prawie na przeciwnym pasie omijając tę dziurę.Wystarczy tam zebrać z 40 cm nadkladu i ubić tłuczniem-sprawa będzie załatwiona.W tym miejscu jest tak ostry skręt,że nawet normalnie samochód osobowy musi przodem przeciąć linię środkową.Proszę to sprawdzić zanim będzie za póżno!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here