Koronawirus w DPS-ie. 3 pozytywne przypadki

27
8951

Nie mamy dziś dobrych wiadomości. W Domu Pomocy Społecznej u trzech pracowników potwierdzono koronawirusa. Cała załoga została objęta badaniami.

 

Koronawirus w Polsce

Przyzwyczailiśmy się już do koronawirusa. To, co kiedyś nas elektryzowało, dziś stało się powszednie. Niestety, COVID-19 wcale nie zwalnia, wcale nie znika. Mimo, że rząd zdjął niemal wszystkie obostrzenia to epidemia w naszym kraju nadal jest i każdego dnia odnotowywanych jest kilkaset nowych przypadków zakażeń.

Dziś Ministerstwo Zdrowia wydało kolejny komunikat, w którym informuje:

Mamy 352 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (91), mazowieckiego (84), łódzkiego (63), lubelskiego (15), podlaskiego (14), dolnośląskiego (13), małopolskiego (13), podkarpackiego (13), wielkopolskiego (11), świętokrzyskiego (11), opolskiego (10), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (2).
Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M i 87-K Łańcut, 87-M Jarosław, 91-K Białystok, 80-K Poznań, 92-K Łódź, 70-M Radomsko, 91-K Zgierz, 89-K, 62-K, 91-M, 71-M, 68-K Tychy, 89-K Cieszyn, 65-M Racibórz, 59-M Lublin, 66-M Wrocław, 87-K Wałbrzych.

Od początku epidemii w kraju zakażonych koronawirusem zostało 31.316 osób. 1.334 osób zmarło.

Koronawirus w DPS w Mirsku

Badaniom zostało poddanych 52 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Mirsku. Troje otrzymało wynik pozytywny. Chorobę przechodzą bezobjawowo. Po otrzymaniu dodatnich wyników zostali przez Sanepid objęci izolacją a ich rodziny kwarantanną. Teraz badaniom zostaną poddani wszyscy pensjonariusze DPS-u.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mirsku Pani Dorota Cinciruk wyjaśnia, iż od końca lutego w DPS obowiązuje reżim sanitarny. Są ozonatory, które cały czas funkcjonują, lampy bakteriobójcze, płyny do dezynfekcji oraz maseczki i przyłbice. Placówka jest bardzo dobrze zaopatrzona a personel stosuje się do wszystkich obostrzeń. DPS jest zamknięty dla osób z zewnątrz.

Pani dyrektor mówi, iż cała sytuacja jest dla wszystkich dużym zaskoczeniem i zapewnia, że personel oraz podopieczni, których na dzień dzisiejszy w Mirsku jest 85 czują się bardzo dobrze.

Ostatni przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu lwóweckiego miał miejsce 13 maja. Od tamtej pory przekazywaliśmy tylko dobre informacje. Wczoraj Powiat Lwówecki podał, iż na terenie powiatu nie ma już osób zakażonych. Niestety, dziś przybyły trzy nowe przypadki

Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 44 przypadki zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły, 38 wyzdrowiało a trzy są zakażone.

27 KOMENTARZE

 1. Personel zakażony, czyli personel przyniósł wirusa-wystarczy pójść pod biedronkę żeby zobaczyć jak ,,przestrzegamy,, odległości od siebie lub jak nosimy maseczki…mam nadzieję, że przez ,,naszą,, nieodpowiedzialność znowu ,,nie zapłacą,, starsi, bezbronni i schorowani ludzie…

 2. Pod Biedronkę iść? W Delikatesy Centrum (kiedyś EKO) ludzie bez maseczek stoją w kolejce jak śledzie, jeden drugiemu dmucha na kark. To przede wszystkim starsze osoby, które powinny uważać na siebie. Obsługa na kasach bez maseczek, bez przyłbic (wolna amerykanka). Jak ma być dobrze, skoro ludzie poluzowali totalnie?!

 3. Personel pochodzi nie tylko z Mirska, ale również z Gryfowa, Krzewia itd wiec nie wiemy gdzie Ci ludzie mieszkają w jakich miejscowosciach i gdzie trzeba zwrocic uwage np na angine moze trzeba zrobic tez innym badania.

 4. W Lidlu widziałam kaszlącego (nie w łokieć czy chusteczkę, a w eter) młodego mężczyznę – bez maseczki, w sklepie osiedlowym również spotkałam klientkę bez maseczki. Obsługa sklepów w ogóle na to nie zwraca uwagi. Mam wrażenie, że dziwi widok kogoś w maseczce, szczególnie jeśli jest prawidłowo nałożona (zasłaniając nos! i usta). Brak słów… Niestosowanie się do zaleceń to głupota i brak odpowiedzialności.

 5. Po pierwsze personel sklepu nie ma obowiązku upominania klientów za brak.maseczki w momencie kontroli sanepidu to klient dostaje mandat imienny A nie sklep . I czy to są delikatesy czy biedronka czy Lidl.wszedzie wchodzą ludzie bez maseczki. A jeśli komuś nie pasuje to niech idzie do innego sklepu gdzie mniejsza kolejka i wszyscy mają maseczki życzę powodzenia w szukaniu takiego.

  • Maseczki nadal obowiązują przy wejściu do sklepu! Na drzwiach wielu sklepów widnieje informacja, że bez maseczek klientów się nie wpuszcza. Pracownicy sklepów powinni bezwzględnie tego egzekwować!!!

 6. Wczoraj na mieście w rynku został oplutny przez dwie panie mężczyzna, który był tam pensjonariuszem. Panie wykrzykiwały żeby nigdzie nie wychodził, aby nie roznosić zarazy. Sytuacja miała miejsce jeszcze przed oddaniem wyników. Oczywiście owe panie same nie miały maseczkek, a owy pensjonariusz miał. A to Polska właśnie!

 7. Do Sklep: czy obsługa (sklepu) nie jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo w sklepie, tak swoje jak i klientów. Dlaczego więc taki opór przed zwracaniem uwagi tym, którzy stwarzają zagrożenie. Jeśli się nie zastosują, wezwać odpowiednie służby, które zrobią porządek. Wystarczy tylko chcieć, a nie biernie się przyglądać i czekać, żeby to ktoś inny (najlepiej inny klient) reagował i udawać, że nic się nie dzieje.

  • Żałosne są tego typu komentarze,
   Po pierwsze czekam na udokumentowane badania z których jasno wynika że maseczki chronią przed wirusem po drugie czekam na potwierdzone badania że maseczki nie szkodzą osoba zdrowym kolejna sprawa to proszę o podanie jakiegoś przypisu gdzie jest obowiązek noszenia maseczek i nie te brednie co podaje ministerstwo tylko jakieś konkrety i to najlepiej z konstytucji. Następna sprawa dlaczego personel sklepu ma zwracać na to uwagę, chyba każdy wie rzekomo co się dzieje, polecam stanąć pod jakimś marketem i zwracać uwagę takim ludzia ciekawe po ilu obelgach przestaniesz to robić ?? Odpowiednie służby ?? Zabawne jakie niby chodzi o te co nigdy nic nie widzą. No i oczywiście pisze to osoba nieskazitelna, która jest wzorem w każdym zakresie i przestrzega rygorystycznie każdych obywatelskich obowiązków

 8. Jutro jest wzniosła okazja. Komunia. Kochane dzieciaki Życzę wam wszystkiego dobrego. Po komunii możecie dziękować rodzicom za narażenie waszego życia. Wspaniali “RODZICE” pięknie dbacie o swoje pociechy. BRAWA dla was. Widać że naprawdę kochacie swoje pociechy. ŻYCZY KORONAWIRUS

 9. cytat: “DPS jest zamknięty dla osób z zewnątrz”
  Ale ci, co są wewnątrz, mogą bez problemu wychodzić na zewnątrz – oni chodzą sobie po prostu, dokąd chcą :)))))
  cytat: “Pani dyrektor mówi, iż cała sytuacja jest dla wszystkich dużym zaskoczeniem”
  :)))))))))))))))))

 10. Na początku epidemii,to nie było szans wejść do sklepu bez rękawiczek i bez maseczki,jakoś panie ekspedientki,ochroniarz mocno tego pilnowały,teraz jazda bez trzymanki i dziecię się,że jest nagonka właśnie na Was ?? Tam macie teraz największe źródła zakażeń ! Zdrowia życzę.

 11. Na grypę ludzie umierają i nie nikt publicznej histeri nie robi, za to z powodu medialnie rozdmuchanego wirusa wszyscy panikują. Chcesz nosić maseczkę ktora nie pomaga i nie chroni , a wręcz przeciwnie , to sobie nos i nie “sycz” na tych co nie jej nie noszą.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here