Było mu mało, wrócił po więcej. Teraz grozi mu do 10 lat

2
1755

Złodzieje nie liczą się ze stratami, które wyrządza ich bezmyślna działalność. Zniszczenia powodowane podczas kradzieży wyrządzają większe szkody, niż ma wartość skradzionego mienia.

 

 

Każdemu z nas sprawia przyjemność kupowanie nowych rzeczy, które podnoszą poziom naszego życia. Nowy telefon, laptop, telewizor, aparat, rower, piła motorowa, kosiarka spalinowa, … To przedmioty o wysokiej wartości, na które wielu z nas odkład pieniądze przez dłuższy czas i na pewno nikt nie chciałby, aby trafiły one w niepowołane ręce. Wciąż zdarzają się sytuacje, w których mieszkańcy tracą swoje mienie w wyniku kradzieży.

Do kolejnego takiego zdarzenia doszło na początku tygodnia w Lwówku Śląskim. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic na terenie miasta, z której zostały wycięte, a następnie skradzione miedziane rurki.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz podjęli czynności, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Mimo to zachłanny złodziej kolejnej nocy wrócił na miejsce zdarzenia, gdzie z niezabezpieczonej piwnicy odkręcił i ukradł jeszcze wodomierz.” – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę. 40-latek miał przy sobie torbę, w której znajdowały się pocięte rurki miedziane oraz wodomierz. Jakby tego było mało, przy mężczyźnie ujawniono również zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdowała się metamfetamina.

Sprawca kradzieży został osadzony w policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zabezpieczanie miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych. Jeśli pozostawiasz wartościowe narzędzia lub inne przedmioty piwnicy, komórce, w altanie działkowej, czy domku letniskowym, pamiętaj aby odpowiednio ją zabezpieczyć – wyposaż okna w kraty, a drzwi wejściowe w dobrą kłódkę.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here