Koronawirus: Sytuacja na świecie, w kraju, województwie i powiecie

0
2782

Na świecie mamy już ponad dwa miliony osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano dotychczas w USA, gdzie liczba osób zakażonych przekroczyła już 600 tysięcy. W prowadzonej przez serwis worldometers.info tabeli zachorowań znajdują się dane dotyczące 212 krajów z całego globu. My wybraliśmy dziś 33 kraje, które znajdują się na początku tabeli.

Wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego były 723 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 14.04 godz. 17:30):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5079,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –1233,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 278.

Dziś bieżące dane w związku z epidemią COVID-19.przesłał Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego:

– Szpital przy ul. Koszarowej – wczoraj zaobserwowano wzrost liczy osób zgłaszających się na izbę przyjęć – 73 osoby, z czego 21 przyjęto.
– Szpital przy ul. Kamieńskiego – od soboty rusza oddział chirurgii
– Szpital w Wałbrzychu – trwają przygotowania do uruchomienia izolatorium
– DCCHP Wrocław – wraca personel, który był dodatni, tylko 10 osób z personelu przebywa jeszcze na kwarantannie. Szpital pracuje normalnie.
– Szpital w Jeleniej Górze – dzisiaj wraca laryngologia
– Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu – 1 pacjent dodatni wraca do zdrowia, nie gorączkuje
– SP ZOZ w Bolesławcu: 58 pacjentów, 23 osoby z wynikiem pozytywnym, 3 osoby na OIT, izolatorium – 1 osoba przyjęta wczoraj, dzisiaj 2 osoby zostaną przyjęte – na oddziale chirurgicznym dwie pielęgniarki dodatnie, w związku z czym wstrzymano przyjęcia na oddział.

Dziś po godzinie 10. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7408. 268 osób zmarło. Wśród nowych przypadków zakażeń jest 31 osób z województwa dolnośląskiego. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego.

Z najnowszych informacji przekazanych dziś rano przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 14, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 19 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Z terenu powiatu lwóweckiego 3 osoby są hospitalizowane i oczekują one na wyniki testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, są to osoby z terenu gmin: Mirsk – 2, Lubomierz – 1, Wleń – 1, Lwówek Śląski – 1, Gryfów Śląski – 1. Spośród tych osób cztery przebywają w domowej izolacji. Ich stan jest bardzo dobry. Natomiast dwie osoby w związku również z innymi dolegliwościami są hospitalizowane.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here