Koronawirus: Kolejny dzień i kolejny przypadek w powiecie lwóweckim

1
3552

Rośnie liczba osób zakażonych. Na świecie przekroczyła już dwa i pół miliona. W Polsce jest już ponad 10 tysięcy potwierdzonych przypadków. Na terenie samego województwa jest ich ponad tysiąc sto. Wzrasta także ilość przypadków w powiecie lwóweckim.

Wczoraj wieczorem wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1118 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 21.04 godz. 17:30):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5249,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1101,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 296 .

Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażonych. W kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 10.034, w tym 18 nowych przypadków na terenie naszego województwa. W Polsce zmarły już 404 osoby.

Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 16 (+8), osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 75 (+7) (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę). 13 osób jest poddane izolacji. Wczoraj było ich 12.

Jedna osoba jest hospitalizowana.

Na terenie powiatu lwóweckiego od początku pandemii odnotowano już 17 przypadków zakażeń. Nowy potwierdzony przypadek to osoba z terenu gminy Lwówek Śląski

Łącznie na terenie naszego powiatu potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano: jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała), dwa na terenie gminy Mirsk, trzy na terenie gminy Wleń, trzy na terenie gminy Lubomierz i osiem przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

Do dziś na terenie powiatu lwóweckiego przebadano ok. 200 osób.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here