Niestety, lwóweccy wandale mają się bardzo dobrze

12
185

Wprawdzie ostatnio słyszeliśmy, iż służbom udało się namierzyć i zatrzymać 27-latka, który demolował infrastrukturę w mieście, ale jak widać podobnych jemu w Lwówku Śląskim jest więcej.

 

Młodzi ludzie z braku innego zajęcia zniszczyli barierki przy trawnikach od Baszty Lubańskiej w kierunku Polo Marketu, gdzie zorganizowali sobie zawody w chodzeniu „po równoważni’ wykorzystując do tego nowe ogrodzenie, które niestety pod naporem głupoty nie wytrzymało.

Jak mówią mieszkańcy do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie dodając, iż ktoś zauważył wandali i nawet ich gonił. Nie wiemy jednak, czy pseudo sportowców udało się zatrzymać.

Za naprawę barierek i usunięcie graffiti zapłacą mieszkańcy Lwówka Śląskiego chyba, że uda się złapać wandali i obciążyć ich kosztami.

12 KOMENTARZE

  1. Barierki raczej wykonane z kiepskiego materiału, dla mnie to bardziej dekoracja. Nie popieram aktów wandalizmów, ale kto z nas nie robił takich prób utrzymania równowagi, tylko kiedyś takie płotki były bardziej trwałe.

  2. No właśnie, mnie ciekawi, ile te barierki kosztowały. Znając życie poszło na to dziadostwo z pół miliona złotych. Wandale to jedno i trzeba ich tępić, a fuszerkę jeszcze bardziej!

  3. Dziwi mnie to, że próbuje się tolerować takie akty ….WANDALIZMU!!! Czym innym to jest jak nie wandalizmem????? Jeśli teraz usprawiedliwia się dzieci, bo chcą tam sonie włazić, próbować jakie to jest wytrzymałe, to w przyszłości będą niczym innym jak….wandalami. Nie ważne, że to jest mniej wytrzymałe, ale to jest nasze, naszego społeczeństwa, a nie jednego czy drugiego rozkapryszonego dziecka. Wychowałam dwoje dzieci i nigdy bym nie pozwoliła na takie coś. A tak z drugiej strony, to panie i panowie URZĘDNICY…..gdzie jest monitoring, czy na prawdę nie można tak “wielkiego” miasta wziąć pod “LUPĘ??????

  4. Kiedy miasto zainwestuj w porządny monitoring ? . Pani Burmistrz trzeba sypnąć kasą bo idioci zniszczą wszystko co do tej pory zostało zrobione. To nie kosztuje majątku ! !!

  5. Nie wszystko co ładne jest trwałe i wytrzymałe. Rurki są cienkościenne, nieodporne na jakiekolwiek obciążenia, osobiście zastosowałbym rozwiązania z Niemiec takie barierki są wykonywane z grubych płaskowników gr 1 cm szerokości 6 cm trudne do uszkodzenia przez małe dzieci i bezmyślnych wandali, ewentualnie zamiast rurek zastosować łańcuchy. Mam prośbę do władz miasta o przewidywanie przyszłości i zapobieganiu takim rzeczom na etapie projektu, prośba także do mieszkańców i młodzieży poszanujcie czyjąś pracę i zwracajcie uwagę na wszelkie akty celowego wandalizmu jak i bezmyślnych zabaw których skutkiem jest dewastacja miasta.

  6. czy dla
    polaka wszystko musi być okamerowane i pod prądem żeby czegos nie ukraść ,zniszczyć???? odpowiedzcie sobie sami w czym problem : brak kamer czy narodowe skrzywienie?/wiem nie można wszystkich jedną miarą mierzyć/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here