Koronawirus jest w odwrocie? Dziś kolejny zgon w naszym powiecie

7
1971

Ktoś może nadal twierdzić, że koronawirus jest w odwrocie, że już teraz nie trzeba się go bać. Ale liczba przypadków śmiertelnych nie pozostawia wątpliwości. COVID nadal jest bardzo groźny, dla wielu jest zabójczy.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, iż w ciągu doby wykonano ponad 85.431 testów na obecność koronawirsa. Efekt? W kraju mamy 15.763 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Tych przypadków najwięcej jest z województw: śląskiego (2691), mazowieckiego (1999), wielkopolskiego (1575) i dolnośląskiego (1524). Niestety, ostatniej doby odnotowano także 616 zgonów:

„Z powodu COVID-19 zmarło 141 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 475 osób.” – tłumaczy Ministerstwo Zdrowia.

Od początku epidemii w kraju potwierdzono zakażenia u koronawirusem u 2.675.874 osób a zmarło w tym czasie 61.825 osób. Na dzień dzisiejszy w kraju mamy 328.828 osób zakażonych.

W województwie dolnośląskim sytuacja jest bardzo poważna. Tu na kwarantannie przebywa blisko 31 tysięcy osób. Ostatniej doby wykonano 6573 testy na obecność koronawirusa, z czego 1630 dało wynik pozytywny, a 1524 to nowe przypadki zakażenia. Ostatniej doby odnotowano także zgony 32 mieszkańców województwa, z czego 17 osób zmarło w wyniku COVID, a 15 miało choroby współistniejące.

Sytuacja w powiecie lwóweckim nadal jest trudna. Na kwarantannie przebywa 363 osoby. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia ostatniej doby wykonano 120 testów na obecność koronawirusa, z czego 26 dało wynik pozytywny a 23 to nowe przypadki zakażenia. Resort zdrowia potwierdza zgon kolejnego mieszkańca naszego powiatu tłumacząc, iż osoba ta zmarła wyłącznie w wyniku zakażenia COVID-19.

Od początku pandemii na terenie powiatu lwóweckiego potwierdzono zakażenia łącznie u 1.829 osób. Zmarło 41 mieszkańców naszego powiatu.

7 KOMENTARZE

  1. Pamiętacie jak nas straszyli na początku nagraniami z Chin jak umierali na ulicach? Jak srimon mówił,że będziemy umierać na stojąco? Władzy się opłaca ta sytuacja, nam nie.

    • W De juz sie zaczyna jutro Merkler jak przejmie wladze tak jak zapowiedziala raz w tygodniu bedziemy mogli robic zakupy nie bedzie mozna wychodzic na dwor ani do ogrodow jak ktos ma . Mamy ta pandemie . Dzieci juz sa przymuszane do robienia testow rodzice ktorzy nie wyrazaja zgody na testy w szkolach i przedszkolach dzieci rodzicom sa odbierane do domow dziecka bez orzeczenia sadu wystarczy tylko jugentamt zeby odebrac dzieci rodzicom . To juz jest wprowadzone moje chodzi do szkoly testy ma 2 razy w tygodniu robione . Lekarze jeszcze pierwszego kontaktu przyjmuja ale jak dlugo nie wiemy staraja sie pracowac ale juz tez dosc maja tego ze z byle czym byle infekcja dzieci szkola czy przedszkole wysyla do lekarza z podejrzeniem covid . Lekarze na zwykle infekcje zwolnienia nie dadza dopoki dziecko nie goraczkuje wskazuja spacerowac a Angela zakazuje spacerow . Nie laczy sie jedno z drugim nie rzad jest lekarzem a lekarze ktorzy widza i badaja pacjenta wiedza co dolega .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here