Dworzec w Mirsku. Miejsce zapomniane przez Boga?

6
2061

Za dwa, trzy lata po tym torowisku mają pojechać pierwsze pociągu i pierwszych pasażerów ma przyjąć dworzec w Mirsku. Zobacz, jak dziś wygląda to miejsce?

 

Dworzec kolejowy w Mirsku powstał na początku XX wieku. Jego historia jest nierozerwalnie związana z historią kolei izerskiej. W czasach kiedy ta się rozwijała przez mirską stację przewijały się tłumy, kiedy kolej popadła w zapomnienie w raz z nią w zapomnienie popadł dworzec i jego otoczenie.

Dziś część budynku dworca to ruina, a jego otoczenie przypomina melinę. Walący się dach budynku magazynowego z daleka informuje o kondycji obiektu. W jego wnętrzu znaleźć można stosy butelek, które świadczą iż obiekt nadal tętni życiem, aczkolwiek chyba nie takim życiem tętnić powinien Torowisko zarosło drzewami. Wokół poniewierają się stosy śmieci. Zaglądają tu tylko nieliczni. – Bóg o tym zapomniał – mówi jeden z mieszkańców.

Dawny dworzec kolejowy w Mirsku znajduje się na liście konserwatora zabytków. Przypomina o tym na stronach urzędowych także burmistrz Mirska.

Obiekt, który grozi katastrofą budowlaną już dawno powinien zostać ogrodzony i zabezpieczony, tym bardziej, jednak w tym wypadku nikomu na tym nie zależy.

6 KOMENTARZE

  1. Tory torami ,budynki budynkami,jakie są widać gołym okiem ale dlaczego nikt nie mówi o mostach jest ich kilka na tej trasie co to niby ma powstać ,przecież to miliony monet trzeba wydać na to wszystko,a nasze władze biedne są , a co z domami które się wybudowały koło torów, kto dał pozwolenie jeżeli wiadomo było że kolej może powstanie z kolan .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here