#Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

4
2563

W kraju mamy już 305 osób zarażonych koronawirusem. Pięć osób zmarło. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

 

Z informacji Wojewody Dolnośląskiego z wczorajszego wieczora wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 40 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

 

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -1.873,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2.135,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 73.

 

Mamy dobre wiadomości powiatu lwóweckiego. Znamy już wyniki jednego z pacjentów hospitalizowanych w bolesławieckim szpitalu. Przeprowadzony test dał wynik ujemy. Druga osoba hospitalizowana nadal oczekuje na wynik testu. Na chwilę obecną nie mamy zatem osób zarażonych na terenie naszego powiatu. Ponadto z danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż na godzinę 8 mieliśmy 11 osób objętych kwarantanną i 29 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

4 KOMENTARZE

  1. Jak można napisać, że nie mamy osób zarażonych, jeśli nikt nie robi żadnych testów, nie mamy chorujących w szpitalu, ale czy i ile jest zarażonych tego nikt nie wie ?

  2. A jak to sprawdzić? Nie ma objawów, to nikt się do lekarza nie zgłasza i testów nie robi. Można nie chorować, a być nosicielem. Dziś jestem zdrowa, za tydzień mogę być chora. Dlatego jest kwarantanna, żeby ewentualnie nie zagrażać innym. Nie musimy, nie wychodzimy z domu. Życzę wszystkim zdrowia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here