#Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

5
3040

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Według ostatnich informacji Ministerstwa Zdrowia w kraju mamy potwierdzone 177 przypadków zachorowań na koronawirusa. Cztery osoby zmarły. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje szczyt zachorowań za dwa, trzy tygodnie.

 

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało, iż w kraju mamy już 734 osoby hospitalizowane, 10.050 osób objętych kwarantanną i 30.129 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1239591954670923778?s=20

 

Z ostatnich informacji Wojewody Dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem wynika, iż na terenie naszego województwa są 24 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 933,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1822,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 63.

 

W powiecie lwóweckim sytuację nadal możemy określić jako dobrą. Z danych PSSE w Lwówku Śląskim na wtorkowy poranek wynika, iż lliczba osób objętych kwarantanną nie wzrosła – nadal są to cztery osoby. Zaznaczyć tu jednak należy, iż te dane w najbliższych godzinach ulegną zmianie, gdyż do pacjentów objętych kwarantanną przez nasz Sanepid dojdą osoby, które w ostatnich godzinach wróciły z zagranicy.

Ponadto z aktualnych danych lwóweckiego Sanepidu wynika, iż spadła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Obecnie jest to tylko 20 osób.

 

Wczoraj również na naszym portalu pojawiły się informacje, iż osoby z naszego powiatu objęte kwarantanną nie stosują się do zaleceń i opuszczają miejsce zamieszkania. Policja nie potwierdza takich doniesień. Lwóweccy policjanci na bieżąco kontaktują się z tymi osobami i jak do tej pory nie stwierdzili, żeby ktoś z objętych kwarantanną opuścił mieszkanie.

Przypominamy, iż za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5 tys. zł.

 

Aktualizacja:

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

5 KOMENTARZE

  1. Prezydent Francji Macron wybił wczoraj naszemu premierowi argument z głowy,że wybory mogą być przeprowadzone ponieważ francuzi przeprowadzili w niedzielę i nic się nie stało.Francuzki prezydent Macron odwołał wczoraj bezterminowo drugą turę wyborów ze względu na bezpieczeństwo rodaków jak powiedział.Czy nasz premier teraz też się powoła na Macrona i ze względu na bezpieczeństwo Polaków też odwoła? Wg kodeksu wyborczego komisje obwodowe mają być powołane najpóźniej trzy tygodnie przed dniem wyborów czyli muszą już być zatwierdzone 18-19 kwietnia.Szkolenia tych komisji i kwalifikacje jeszcze przed tym terminem czyli w największym szczycie koronawirusa jak przewiduje minister Szumowski.Kto odważy się gromadzić na szczeblu powiatu,gminy tyle osób aby je szkolić wbrew zaleceniom władz aby nie gromadzić powyżej 50 osób?Kto odważy się tam pójść za ochłap nawet 400 zł aby się zarazić a także może i swoje potem dzieci? Co ze 100 000 nawet może jak mówi minister Szumowski w kwarantannie w tym czasie z ich głosowaniem?Pozbawić ich praw obywatelskich albo jak za komuny jeździć z urną wyborcza po kwarantannach? A co bedzie z liczeniem potem tych kartek wyborczych z potencjalnymi koronawirusami w tych kartach,przecież wystarczy jeden zakażony aby ta urna z kartami była wylęgarnią koronawirusów? Później ci członkowie obwodowych komisji niosą te koronawirusy na swoim ubraniu i rękach a może już i w ślinie do wyższego stopnia komisji okręgowej?Co chcą jeszcze obecnie rządzący kierowani przez Geniusza nowogrodzkiego ze schronu atomowego z 10 respiratorami w zapasie na wszelki wypadek zrobić aby kolanem przepchnąć bo jest okazja swego wiernego na drugą kadencję?Czy naprawdę są aż tak gotowi poświęcić dla idei tego Geniusza,zdrowie setki tysięcy Polaków narażając ich na zetknięcie się nieuniknione w takiej ilości z koronawirusem? Rodacy opamiętajcie się i patrzcie dokładnie co ONI robią w zamyśle i czynie!!!

    • ok, czyli mieszkańcy Lwówka nie pójdą na wybory, pisząc o rodakach, masz na myśli cały kraj a to chyba nie ten serwis informacyjny, jeśli chodzi o ogólnonarodowy apel 🙂

  2. Jak tu wierzyć w te wszystkie środki zapobiegawcze. Dziś rano obywatel naszego Państwa wraca z Niemiec i tyko z tego powodu, iż ma zarejestrowaną tam działalność oraz jedzie busem (autem ciężarowym) On ani jego rodzina nie są objęci obowiązkową kwarantanną domową.

  3. Nikt na wybory z Urzędu Miasta czy Gminy nie obsłuży komisji , czy też kandydatów do komisji jak epidemia się rozszerzy! Chyba, że PKW znajdzie wolontariuszy , których przeszkoli np Urzędnik Wyborczy, oczywiście jak gmina udostępni pomieszczenie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here