Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

10
3284

W kraju rośnie liczba zarażonych koronawirusem. 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – to informacje z poniedziałkowego poranku przekazane przez Ministerstwo Zdrowia.

Z informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 14 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Większość z nich przebywa w szpitalu we Wrocławiu, jedna osoba jest hospitalizowana w Bolesławcu a dwie osoby przebywają w kwarantannie domowej i czują się dobrze. Niestety na terenie województwa dolnośląskiego jedna osoba zmarła.

Z ostatniego raportu przesłanego przez Wojewodę wynika, iż:
• liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja to 438 osób
• liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym to 1402 osób
• liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV to 59 osób

 

W najbliższych dniach gwałtownie wzrośnie liczba osób objętych kwarantanną. Będzie to spowodowane objęciem kwarantanną wszystkich powracających z zagranicy.

Kwarantanną objęte będą nie tylko osoby, które przebywały w towarzystwie osób zarażonych, ale także od wczoraj Polacy wracający z zagranicy. Wszystkie osoby w kwarantannie będą systematycznie odwiedzać funkcjonariusze policji – mówił Łukasz Szumowski w “Sygnałach Dnia”.

 

Sytuacja w powiecie lwóweckim jest bardzo dobra. Według stanu na poniedziałkowy poranek mamy 4 osoby objęte kwarantanną i 38 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

10 KOMENTARZE

 1. Każdy odpowiedzialny człowiek nie będzie niepotrzebnie narażał siebie i swoich bliskich, i nie będzie się szwendał po sklepach jak to widziałam w piątek w Polo…. matka z trojgiem dzieci (podstawówka) spokojnie i beztrosko robiła zakupy. Dzieci zachowywały się jak na wakacjach…..

 2. Do Pana Marka.. Na jakiej podstawie twierdzi Pan że osoby które wruciły z pielgrzymki z Izraela nie stosują do kwarantanny – czy zgłosił Pan to na policję?. Pozdrawiam uczestniczka pielgrzymki

 3. Do Pana Marka…..prosze plot i zametu nie robic ludzie z Elimu to ludzie wierzacy wiec napewno nie lamia zakazow a tym bardziej by nie na razali innych osob

  • Napewno osoby z ELIMU nie narazaja zdrowia innych osob nawet nie maja grup domowych Prosze nie oczerniac tych ludzi bo oni innych osob nie narazaja na niebezpieczenstwo utraty zdrowia

 4. Osoby z ELIMU stosuja sie do kwarantanny a pewnie niektorym sasiadom zal tylki sciska bo nie byli w Izraelu Poza tym Ci ludie sa wierzacy nikt z tych osob nie naraza na niebezpieczenstwo innych osob . Te osoby sa swiadome ze maja kwarantanne ale ludzie panikujacy nie wiedza co to jest koronawirus . Nie wirus zbiera zniwo a choroba mu towarzyszaca .

 5. Zalecane byłyby patrole służb w miejscach publicznych typu park czy stadion, gdzie niestety spotyka się młodzież/dzieci, potrzebne jest uświadamianie młodych ludzi o zagrożeniu oraz o tym, że nie są to ferie, a społeczna kwarantanna.

 6. Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…
  Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …

  Dzieci są traktowane prawie jak przestępcy, ponieważ nie chorują … ale tak jest z każdym, kto ma zdrowy układ odpornościowy. Więc zabrania się wszystkim kontaktów socjalnych, towarzyskich spotkań, normalnego życia … Wszyscy są traktowani jako potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie stali się dla siebie wrogami. I nakręcają się sami dalej w tym kierunku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here