Koniec z parkowaniem przy cmentarzu

31
3714

Wybierasz się na groby bliskich na cmentarzu w Lwówku Śląskim? Zaparkuj w mieście, bo za parkowanie przy cmentarzu teraz słono zapłacisz.

 

Kiedyś w Lwówku Śląskim dało się słyszeć obietnice o budowie parkingów przy cmentarzu. Docierały także głosy o parkingu na plantach, gdzie nawet miejsce dla autobusów miało się znaleźć. Dziś tych obietnic już coraz mniej osób pamięta. Faktem natomiast jest, iż parkingów przy cmentarzu brakuje. A teraz jeszcze zakazano parkowania na pasie pomiędzy jezdnią a chodnikiem.

Osoby odwiedzające groby bliskich, albo przyjeżdżające na pogrzeb odbywający się na cmentarzu komunalnym w Lwówku Śląskim dotychczas korzystali z tak zwanego „pasa zieleni” oddzielającego jezdnię (Aleję Wojska Polskiego) od chodnika i tam parkowali samochody. Teraz taka przyjemność będzie słono kosztować.

W ostatnich dniach w regionie miała miejsce aktualizacja oznakowania poziomego. Drogowcy malowali linie, malowali pasy, tworzyli wysepki. Między innymi zmianie uległa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Jaśkiewicza i Alei Wojska Polskiego. Jak już informowaliśmy zamontowano tam znaki STOP a wcześniej na jezdni pojawiły się białe linie wyznaczające miejsce zatrzymania pojazdów jadących z centrum miasta, czy od strony cmentarza. Znaki STOP pojawiły się także na wyjeździe z ulicy Daszkiewicza.

To jednak nie jedyne zmiany. Otóż przy cmentarzu ubyło kilkanaście miejsc, gdzie kierowcy przyzwyczaili się już do parkowania swoich aut. Wzdłuż Alei Wojska Polskiego przy krawędzi jezdni wymalowana została linia ciągła, której kierowcom nie wolno przekraczać.

Jak tłumaczy policja za niedostosowanie się do znaku P-7b „linia krawędziowa ciągła” grozi mandat karny w kwocie 100 zł i do tego 1 punkt karny.

31 KOMENTARZE

   • Do “nil” i do “edward”
    A co ty człowieku nie oglądasz telewizji z Woronicza zarządzanej przez rozwodnika kościelnego? Ja tak dla polepszenia humoru czasami włączę (czasami każdego dnia) tę “gebelsówkę” i czekam ile razy (zanim wyłączę) użyją słowa Tusk.Dużo,bardzo duzo i dziwię się czasami,ze on ten Tusk drań od 2015 roku jeszcze nie poddał się do dymisji,nie oddał władzy blokując miejsce PiSowi.A teraz już serio drogi “nil” i drogi “edward” pisałem poprzednio ironicznie a zapamiętaj,ze ironia,ostra ironia to postęp w świadomości czlowieka (pomijam bolesny brak węgla,ostre ceny gazu,prądu,chleb za 7 zl,w zimie brak ciepłej wody w kranie,raty kredytów gdzie procent przebija już dwa razy kapitał) i czy WY bedziecie mnie wysyłać do lekarza abym się leczył to nie zmieni sytuacji w ktorej zimą tego roku (tak tego roku) wy się znajdziecie szczególnie a jezeli mieszkacie w blokowisku no to dopiero odczujecie!!!!!! A już na koniec to WAS pocieszę,że to bedzie wina Tuska.

     • Gratuluję doskonałego samopoczucia w obecnej rzeczywistości,tylko pozazdrościć. Nie trzeba się niczym martwić,myśleć,myślenie zostawić GENIUSZOWI a nie sobie.Jednym słowem można być szczęśliwym a tu tak dużo,ponad 60% rodaków trawi sobie głowę myśleniem i po nocach nie mogą spać czy zima będzie jak do tej pory czy po putinowsku.Jeszcze raz pocieszę Ciebie,że gdyby coś nie było tak jak myśli GENIUSZ to będzie wina Tuska i na 100% on to sam objawi.

 1. Lwówek robi się trudnym miastem do życia.
  Tylko miejsca parkingowe ubywają a władzę stawiają na turystykę. A turyści zabierają miejsca parkingowe mieszkańcom.

  • Zapewne tak było. Ewentualnie zarząd dróg powiatowych, który nadzoruje drogi wojewódzkie mógł się do tego przyczynić, albo to zmienić, ale widocznie robią z automatu co im urząd wojewódzki każe. Może nasz lokalny mega ważny jak nie najważniejszy Andrzej “prawie przewodniczący” interweniuje w tej sprawie? Wreszcie zrobiły coś pożytecznego.

 2. To postawcie parkometr na naszym slynnym i kosztownym parkingu koło szpitala ,bo został on wybudowany ale nie ma tam jak stanąć bo okoliczni mieszkańcy zajmuja miejsca to wtedy nie będzie problemu z miejscami parkingowymi.

  • Zajmują miejsca, bo na ich terenie jest zrobiony parking? Nie rozumiesz, że kiedyś to był ich plac zielony, teraz jest parking. Chyba mają prawo tam parkować, prawda?

 3. Miejsc byłoby w mieście sporo, ale jak mieszkańcy okolicznych budynków zamiast parkować auta na podwórkach kamienic, bloków czy w garażach zastawiają parkingi przy sklepach w mieście to ciągle brakuje miejsc.
  Kto pamięta auto (już zdewastowane) które stało przez kilka miesięcy jak nie rok na parkingu przy Szachownicy i sklepie Pana Piotrowicza? Nic straż miejska z tym nie zrobiła, niektóre wspólnoty zrobiły sobie własne parkingi i tam parkują, a część nie ma zamiaru wydać kasę na własne i zajmuje miejsca dla przyjezdnych, nie tylko mam tu na myśli turystów, ale mieszkańców z okolicznych wiosek.
  Za to niech się straż miejska weźmie.
  A co do cmentarza…. miał być parking i co? i nic i lipa. Zakaz parkowania pod szkołą, zakaz parkowania przy zjeździe na browar, mały parking przy bocznej bramie od Qchni Smaków… Katastrofa, coraz trudniej się tu żyje

  • Słuchaj, w bloku na Malinowskiego jest 40 mieszkań, a na ich parkingu jest 8 miejsc parkingowych. Do tego ludzie po pierogi podjadą to zajmą to miejsce. Ludzie z bloku naprzeciwko też tam parkują. Parkują obok spółdzielni, na szkolnej ludzie, którzy pracują “w centrum”, np kobieta pracująca w alior banku. Zajmuje miejsce tym, którzy chcą parkowac pod SWOIM domem, mieszkaniem. To jest ok?

 4. Tylko geniusz mógł coś takiego wymyślić, gratuluję. Duży cmentarz w mieście a parkingu praktycznie brak. Kilka miejsc parkingowych od strony kuchni smaków ma wystarczyć? Zaparkować w mieście też graniczy z cudem. Jest parkingu przy Kościele Franciszkanskim ,ale też nie chcą żeby tam parkować. Kilka razy słyszałam jak proboszcz karcił za parkowanie na ich parkingu.Jeszcze raz pragnę pogratulować geniuszowi który wprowadził taki cudowny zakaz.

 5. Wini sa ci cwaniaczki z zarzadu drog powiatowych, przeciez to oni zarzadzaja drogami wojewodzkimi na terenie powiatu, panie Starosto czy pan wiedzial o tym co zrobili podwladni? Pod cmentarz przyjezdza duzo ludzi starszych, schorowanych, jak oni maja teraz dojsc na groby swoich blidkich, nie mowiac juz o przyniesieniu kwiatow czy tez innych ozdob. To jakies szalenstwo. Chyba ze ze to nowy pomysl lewactwa zniszczyc, rodziny. Zniszczyc groby i cmentarze bo to takie nie :europejskie”

 6. Popieram. Ludzie najlepiej jak by do grobu wjechali…
  Bardzo dobrze, przez zaparkowane auta jest niebezpieczne.
  Cały rok przed cmentarzem pusto, na 1go wielka pokazowka mody zniczy i fryzur… o bliskich pamięta się cały rok….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here