Koniec koszmarnych objazdów. Nowy wiadukt w Starej Kraśnicy

0
346

Droga wojewódzka nr 365 łączy Jawor, Świerzawę i Jelenią Górę, stanowiąc istotny element regionalnego układu komunikacyjnego. Od wielu, wielu miesięcy przejazd tą drogą wymagał korzystania z objazdów. Wszystko za sprawą przebudowy wiaduktów.

 

Przebudowa wiaduktu w Starej Kraśnicy była niezbędna z uwagi na bardzo zły stan techniczny poprzedniego obiektu. Z uwagi na szeroki zakres prac konieczne było wprowadzenie objazdów drogowych, które stanowiły utrudnienie dla mieszkańców, szczególnie że w podobnym czasie w tej miejscowości prowadzona była przebudowa obejmująca most w ciągu DW 328, biegnącej w relacji Złotoryja – Świerzawa – Kaczorów.

Jak informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei inwestycja w Starej Kraśnicy objęła projekt i wykonanie robót obejmujących rozbiórkę poprzedniego obiektu i wybudowanie nowego wiaduktu nad linią kolejową wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Koszt inwestycji wyniósł 3,95 mln zł. Inwestycję zakończono i wczoraj oficjalnie oddano do użytku.

Dziś kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Oba wiadukty są już przejezdne i w pełni odpowiadają już wymogom bezpieczeństwa na drogach klasy wojewódzkiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here