Prokuratura: Sprawca zatrzymany po policyjnym pościgu

0
182

27 września 2019 roku w Karpaczu około południa doszło do kolizji, w takcie której prowadzący samochód osobowy uderzył w drzewo. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji, aby przeprowadzić interwencję, mężczyzna przesiadł się do innego pojazdu i rozpoczął ucieczkę jadąc w kierunku Jeleniej Góry. Pomimo sygnałów Policji, Rafał D. nie zatrzymywał się.

Po podjętym pościgu i obławie mężczyzna został zatrzymany na jednym z jeleniogórskich osiedli. Pomimo zablokowania mu drogi ucieczki, próbował swoim samochodem taranować policyjne radiowozy. Dwa z nich uległy uszkodzeniu.

44-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Rafałowi D. ogłoszono zarzuty czterech przestępstw, w tym niezastosowania się do wydanego przez Policję polecenia zatrzymania pojazdu, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także uszkodzenia dwóch radiowozów.

Następnie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone Rafałowi D. czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Nie są wykluczone dalsze zarzuty dla podejrzanego.

Dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

-/ Prokuratura Jel. Góra /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here