Komunikat prokuratury w sprawie utrwalenia wizerunku nagiego nauczyciela

1
151

W związku z dużym zainteresowaniem przedstawicieli prasy, a także pojawiającymi się w przestrzeni publicznej licznymi nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zdarzenia, do jakiego doszło z udziałem nauczyciela z jednej z jeleniogórskich szkół podstawowych, informuję, że Komisariat I Policji w Jeleniej Górze prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze dochodzenie w sprawie utrwalenia oraz rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody, to jest o przestępstwo z art. 191a § 1 kk.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył pokrzywdzony mężczyzna.

Z dotychczas poczynionych w sprawie ustaleń wynika między innymi, że pokrzywdzony skontaktował się z kobietą za pośrednictwem internetowego połączenia video. W trakcie prowadzonej przez te dorosłe osoby rozmowy video doszło między nimi do intymnego kontaktu. Bez swojej wiedzy i zgody mężczyzna został w trakcie tej rozmowy nagrany. Następnie film został rozpowszechniony w sieci Internet.

Brak jest jakichkolwiek przesłanek do stwierdzenia, że w opisanej sytuacji uczestniczyły osoby małoletnie lub też, że na terenie szkoły doszło do zbliżenia.

Utrwalanie oraz rozpowszechnianie nagiego wizerunku innej osoby bez jej wiedzy lub zgody stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here