Komu i ile z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych?

7
1024
grafika: Poseł M. Machałek

Wprawdzie premier zapewnia, iż skończyliśmy z logiką Polski A, B i C, ale patrząc na tę mapkę trudno nie odnieść wrażenia, iż bogaci dostali dużo a biedni mało.

 

W II turze Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na Dolny Śląsk trafiło nieco ponad trzysta milionów złotych.

Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. – tłumaczy wojewoda – To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

O tym, ile środków trafi na Dolny Śląsk w ramach części konkursowej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. – Skończyliśmy z logiką Polski A, czy Polski B i C. Polska ma się rozwijać równomiernie – powiedział podczas rozstrzygnięcia konkursu premier Mateusz Morawiecki.

Poseł Marzena Machałek zaprezentowała mapkę z podziałem środków na poszczególne powiaty okręgu jeleniogórsko- legnickiego. Patrząc na nią trudno nie odnieść wrażenia, iż do bogatych trafiło dużo, a do biednych zdecydowanie mniej.

Zgodnie z przedstawioną mapką do okręgu legnickiego popłynęło 100,15 mln a do okręgu jeleniogórskiego 33,95 mln.

W powiecie lwóweckim pieniądze trafiły do dwóch gmin:

Gmina Mirsk wnioskowała o 7 milionów złotych na budowę sieci wodociągowej dla sołectwa Krobica i Orłowice tłumacząc, iż od 2015 roku na terenie gminy występuje znaczący deficyt wody pitnej przeznaczonej dla mieszkańców. Na ten cel otrzymała 800 tysięcy.
Gmina Wleń otrzymała o pieniądze na dwie inwestycje: wnioskowane 770 tysięcy na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Pilchowice oraz 836 tys. zł (z 1.836 tys. zł) na przebudowę jednej z ulic w mieście.

pełna lista dostępna jest tutaj

7 KOMENTARZE

  1. Ile za Po otrzymał powiat…? Najlepiej, tylko wyciągać rączkę po kasę, bo “rząd musi dać”…nic nie musi… “piniedzy nie ma i nie będzie” jakby to powiedział zakodowany Vincent 😀

  2. Pani Marzena Machałek to powinna się ze wstydu spalić pokazując tą mapkę bo dawne woj. Jeleniogórskie dostało jakieś ochłapy w porównaniu do Legnickiego…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here