Kompletnie pijany mężczyzna przewoził autem 13-latka

1
775

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo samochodem osobowym przewoził 13-latka.

Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Skrajnie nieodpowiedzialny 40-latek stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Mimo licznych apeli skierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest postępowanie 40-letniego mieszkańca Złotoryi, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na terenie miasta. Kompletnie pijany mężczyzna kierował samochodem osobowym.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 4 promile alkoholu. Co więcej autem podróżował wraz z nim także nastoletni chłopiec. Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili kierowcy dalszą podróż, a nastolatkiem zaopiekowała się rodzina.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, a o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

 

-/KPP w Złotoryi, st. sierż. Dominika Kwakszys/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here