Komendant Miejski Policji w Jel. Górze odwołany. Powód – Strajk Kobiet?

7
2128

Inspektor Bogumił Kotowski, który od 4 listopada 2019 roku pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze został odwołany i przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

 

Według nieoficjalnych informacji powodem nagłego odwołania insp. Bogumiła Kotowskiego miało być m.in. zbyt łagodne podejście do protestów kobiet w Jeleniej Górze. Przypomnijmy – podczas pierwszych „Spacerów Wolności” organizowanych w stolicy Karkonoszy policjanci dbali o bezpieczeństwo protestujących, m.in. blokując główne skrzyżowania w mieście i umożliwiając im bezpieczny przemarsz. W podziękowaniu za tę postawę funkcjonariusze podczas jednego z protestów otrzymali od protestujących kobiet kwiaty. Ten symboliczny gest został utrwalony na fotografiach i nagraniach z protestu i szybko obiegł całą Polskę.

Czytaj także: Wyjątkowe słowa strajkujących kobiet do byłego komendanta oraz policjantów

Wczoraj (9.12) dowiedzieliśmy się o nagłym odwołaniu insp. Bogumiła Kotowskiego ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji. Zostanie on przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Miejsce Bogumiła Kotowskiego zajmie natomiast insp. Leszek Zagórski, dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Legnicy. Tę funkcję sprawował od 2016 roku. Swoją służbę rozpoczynał w ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, gdzie pełnił obowiązki w Sekcji Prewencji i służbach logistycznych.

-/24jgora.pl/-

7 KOMENTARZE

  1. Pokojowe protesty odbywały się w całym kraju przez dłuższy czas nigdzie nie było słychać żeby przez to odwoływano komendantów. Chyba powód jednak inny. Kwiaty z podziękowaniami z tego co pisały media to otrzymali bolesławieccy policjanci.

  2. BRAWO TA SIĘ POWINNO ROBIĆ NIE MOŻNA TOLEROWAĆ TAKIEGO ZACHOWANIA TYCH KOBIET CO TO BYŁO? CHAMSTWO, BRUTALNOŚĆ , DEMORALIZACJA , OKRUTNA WULGARNOŚĆ I PRZY TYM PEŁNO DZIECI TO TAK POWINIEN WYGLĄDAĆ PROTEST?, TAKIM PRAKTYKOM TRZEBA SIĘ STANOWCZO PRZECIWSTAWIAĆ I REAGOWAĆ NATYCHMIAST , PRZECIEŻ TE PSEUDO PROTESTY BYŁY NIE LEGALNE I TRZEBA JE BYŁO ROZGONIĆ W ZARODKU A NIE POLICJA JE JESZCZE OCHRANIAŁA, TRZEBA BYŁO POŁAPAĆ TYCH NAJBARDZIEJ BRUTALNYCH I WULGARNYCH, UKARAĆ SUROWO I PRZYKŁADNIE , A RESZTĘ ROZGONIĆ ROŻNYMI METODAMI I POKAZAĆ TO W MEDIACH. NIE PO TO JEST POLICJA ŻEBY SANKCJONOWAŁA NIE LEGALNA DZIAŁALNOŚĆ GARSTKI LUDZI.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here