Wyjątkowe słowa strajkujących kobiet do byłego komendanta oraz policjantów

38
3677

Podczas wczorajszego strajku kobiet w Lwówku Śląskim, wśród wielu słów jakie padały z ust jego liderek, wyjątkowymi były z pewnością te skierowane do byłego komendanta policji w Lwówku Śląskim oraz do policjantów.

 

W ostatnich dniach doszło do zmiany na stanowisku komendanta policji w Lwówku Śląskim. 24 listopada 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim inspektorowi Jackowi Bandykowi. Zastąpił on na tym stanowisku komisarza Wojciecha Czafurskiego. Ten został w dyspozycji komendanta wojewódzkiego.

O zmianach w kierownictwie lwóweckiej policji mówiło się od niemal dwóch tygodni. Do dziś słyszymy wiele spekulacji dotyczących jej powodów. Brak jest jednak konkretnych wyjaśnień. To mnoży plotki. Policji najwyraźniej nie zależy na tym, by społeczeństwo poznało powody zmian. Jednak w społeczeństwie nie wszystkim jest to obojętne.

Strajki Kobiet przyzwyczaiły nas do obrazków, w których pomiędzy protestującymi a policjantami dochodzi do utarczek. Pojawiają się pałki, gaz, są zatrzymani. Takie obrazki widzimy w telewizji niemal codziennie. Tym bardziej wyjątkowo wybrzmiały słowa wypowiedziane przez jedną z liderek protestu w Lwówku Śląskim. Kobieta w zdecydowanych słowach mówiła, iż nasz powiat został pozbawiony policjanta, który kochał służbę i kochał ludzi. Pytała także o powody jego odwołania. Czy powodami tymi było to, w jaki sposób komendant traktował protestujących?

Z ust liderki padły słowa podziękowania dla byłego już komendanta policji w Lwówku Śląskim oraz dla policjantów, które zostały podchwycone przez jej koleżanki i kilkukrotnie głośno wykrzyczane. Panie miały także coś do powiedzenia „milicji”.

Obywatele, jak wiecie nasz powiat został ograbiony! Ograbiony ze wspaniałego Komendanta! Policjanta, który kochał służbę, kochał ludzi. Po pokojowo przeprowadzonych protestach i delikatnej polityce policji w niejasnych okolicznościach został on pozbawiony stanowiska. Za to, że nam podziękował? A może za to, że zadbał o nasze bezpieczeństwo? Zapewne już doszukują się błędów w jego karierze. System się go pozbył w obrzydliwy sposób, zadając cios dla całego społeczeństwa. Podziękujmy Panu Komendantowi Wojciechowi Czafurskiego za jego zaangażowanie i służbę Polsce! Prawdziwej Policji mówimy dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Za to milicji mówimy wypier*****” – usłyszeliśmy podczas wtorkowego Strajku Kobiet w Lwówku Śląskim.

38 KOMENTARZE

 1. Czy organizatorki wytłumaczą się trzech dziewczyn które stały z zakrwawionymi łonami??? Które maszerowały na czele marszu??? Czy zrozumiały w końcu czym jest PIEKŁO KOBIET?

 2. Odszedl za nieudolnosc, wiec nie przyklejajcie tutaj polityki,przypomnijcie sobie jak bylo za pelo.Cieszy mnie ze pomimo przyjazdu tej wulgarnej baby/kobieta tak sie nie zachowuje/lwoweckie panie nie daly sie wmanewrowac w jej ideologie,natomiast ta zalosna garstka malolatow nie jest ocena naszego pieknego miasta.

 3. Biedny człowiek, wy biedni ludzie.
  Kiedy zrozumiecie, że bez przyczyny nic się nie dzieje?
  Tak jak obietnicami, dobrymi chęciami, tak i “biednymi ludźmi” piekło jest wybrukowane.

 4. Przecież to portale informowały, rozpisywały wcześniej co działo się w tej jednostce, o nie uczciwych policjantach itp. To chyba ludzie czytają bez zrozumienia, że snują bzdury i co jakiś czas piszą o różnych powodach, które im przyjdą do głowy. Jeśli tak naprawdę społeczeństwu zależy na szanowaniu praw przez rządzących to tak samo powinniśmy być uczciwi i nie pisać zmyślonych bzdur. Dobrze ktoś kiedyś napisał, że w tych protestach to chyba chodzi komuś tylko o rozgłos i awanturę a nie o dobro kobiet

 5. Takich protestów jak te we Lwówku w Polsce są setki i jakoś komendantów nie odwołują więc ta teoria jest słaba. Skoro odszedł z dnia na dzień to pewnie dno jest głębsze

 6. Tak czytam oscienne gazety i widzę jak tam ludzie śmieją się z “wielkiego” strajku w Lwowku Śląskim.
  Widzę, co o jego przodowniczce myślą ludzie, jaki zostawia po sobie niesmak.
  Zachowanie co niektórych poniżej dna.

 7. Do jack hm o jakie to oscienne gazety chodzi “i jeszcze “widzisz”to o czym mówią hm, hm , to ciekawe. Jack daj na luz sposc trochę żółci, nie czytaj tych “go” i “nie widz”co mówią. (Kaspirowskiego to juz mieliśmy ) Lepiej zastanów się co przyniesie ci przyszłość

 8. Były pan komendant dałby się pokroić za PiS. Na siatce jego domu wisiał baner wyborczy Andrzeja Dudy. Wcale nie zgadzał się z poglądami, które reprezentowały kobiety z Marszu Kobiet. Nie wiem, której to kobiecie zależało na pochwaleniu pana W.C. Nie wyleciał za dobre serce i nie piszcie głupot, tym bardziej, że był z mianowania rządzących a oni umieją bronić swoich. Myślę, że z czasem wszyscy się dowiemy skąd ta nagła zmiana w Policji.

 9. Wiocha i zacofanie.
  1. Wstyd ze względu na strajk… zero zgrania…
  2. Zacofanie ludzie nie rozumieją o co strajkuja kobiety.
  Nie chodzi o to , że jak będę miała zamiar usunąć dziecko to tego, nie zrobię….bo jak będę chciała to za granicą i tak zrobię.
  Chodzi o to , żeby kobiety miały prawo same zadecydować czego chcą. A nie wszystko się narzuca. Kto nie usunie ten i tak nie usunie. A kto ma usunąć usunie.
  Znam historię gdzie kobiety w latach 80. Dzieci w kiblu spuszczaly ( usuwały ) . Do tego chcemy wrócić.
  Tak samo temat inwitro , czy adopcji.
  Są kobiety które chcą mieć dzieci, a nie mogą .
  Wszystko utrudniane.

  • To miała być ironia i negatywne skojarzenie, to miała być obraza. Te słowa wcale nie były “wyjątkowe”, były głupie i agresywne. Głupie, bo autorzy niezbyt mądrzy, agresywne – bo taki będzie teraz trend: obrazić policję, ośmieszyć, zmusić do zaniechania obowiązków. Aby w konsekwencji osłabić rząd. Wierzę w profesjonalizm policjantów.

 10. Jackowa, czy szukanie naprawdę boli?
  Wiesz o czym mówię. Tak jak my mamy swoj lokalny portal, tak i inne OŚCIENNE miastem mają swoje. Nie oczekuj, że wstawię linka z artykułem, bo to nie przejdzie.
  Poszukaj tytułów związanych z tym pożal się Boże protestem i poczytaj opinię ludzi. I przede wszystkim, czytaj że zrozumieniem.

 11. Jack ha daj sobie na wstrzymanie. I nie wiem które szukanie boli, może Ciebie cos boli( ?). I nie pisz dużymi literami bezprzedmiotowe znaczenia bo i po co? I nie baw się w Kaszpirowskiego, bo jak możesz wiedzieć co ja wiem. Hhhm chyba jednak mam problem czytać twój tekst ze zrozumienieniem. Daruj sobie te linki artykuły i oceny w “og”.Zajmij się czymś tak po prostu. Nie baw się w anonimowa ocenę. Wykaż się czymś np zorganizuj mikołajki dla potrzebujących. I jestem pewna (Kaszpirowskim nie jestem)nawet gdybyś to zrooobil to pewnie też byłby hejt niezadowolonych twojego pokroju, i pewnie też w”og” byłyby oceny.

  • A jednak boli …..
   Napisałem dużymi literami, by dać do myślenia, byś nie szukała gdzieś daleko.
   Tylko tu blisko, powiaty oscienne.
   Za wiele ich nie ma.
   Więcej nic nie powiem.
   Napisałem, byś nie oczekiwała, że……
   To nie zabawa w Kaszpirowskiego.
   Wiedziałem, że uderzając w stół nożyce się odezwą.
   W tym miejscu urywam ten bezproduktywny dialog i odsyłam do googlowania.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here