Kolizja w trakcie wyprzedzania

3
2904
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

Wszystko zaczęło się gdy kierowca Opla Zafiry po wyjechaniu z wioski postanowił wykonać manewr wyprzedzania. Niestety zrobił to na łuku drogi. W trakcie manewru jego auto wpadło w poślizg.

 

Po godzinie 13 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wpłynęła informacja o wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Leśna a Złotnikami Lubańskimi. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG PSP w Lubaniu, jednak z uwagi na dużą odległość o pomoc poproszono najbliższą jednostkę OSP KSRG Gryfów Śląski. Do zdarzenia udał się także patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.

Z ustaleń redakcji eLuban.pl wynika, iż wszystko zaczęło się gdy kierowca Opla Zafiry po wyjechaniu z wioski postanowił wykonać manewr wyprzedzania. Niestety zrobił to na łuku drogi. W trakcie manewru jego auto wpadło w poślizg, zajechało drogę kierowcy VW, uderzając jednocześnie czołowo w drzewo. Kierowca wyprzedzanego auta nie miał czasu na reakcję, z impetem również czołowo uderzył w Zafirę, która wywróciła się na bok. Rozbite auta zablokowały jeden pas jezdni.

Do kolizji doszło tak niespodziewanie, że kierowcy, którzy nie odnieśli większych obrażeń, sami mieli problem ze szczegółowym odtworzeniem przebiegu zdarzenia. Ostatecznie na pytanie jak do tego doszło padła odpowiedź – szybko.

Z relacji gryfowskich strażaków wynika, iż po ich przybyciu na miejsce osoba poszkodowana była już pod opieka zespołu ratownictwa medycznego. Druhowie odłączyli akumulator z rozbitego auta, żeby nie doszło do jego pożaru. A po dojeździe JRG Lubań zostali odesłani do bazy.

Kierujący pojazdami Opel Zafira i VW Polo zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem negatywnym. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca Opla Zafira został ukarany mandatem karnym w wysokości 1250 zł. Dodatkowo obojgu kierującym zostały odebrane dowody rejestracyjne. – wyjaśnia w rozmowie z eLuban.pl asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

 

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego mandat za spowodowanie bądź co bądź tak niebezpiecznej kolizji wyniósł 1250 zł skoro nowy taryfikator przewiduje wysokość mandatu w wysokości 1500 zł. Idiota został ulgowo potraktowany jak za takie przewinienie, skoro mandat 1500 zł można dostać chociażby za przerysowanie komuś zderzaka.

  2. Strażak nie strażak rozum trzeba mieć i go używać mógł zabić kogoś i mam gdzieś że jechał na jakieś wezwanie, kara powinna być większa i prawko na 3 miesiące na łuku drogi zero widoczności ten mandat i kara to śmiech na sali…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here