Kolejny śmiertelny przypadek w powiecie lwóweckim

8
2815

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, iż to zakażenie wirusem Sars-CoV-2 było przyczyną śmierci kolejnego z mieszkańców naszego powiatu.

 

Do wczoraj w kraju wykonano zaledwie 684.277 szczepień. To bardzo niewiele zważywszy, iż szczepimy w kraju od blisko miesiąca a chętnych nie brakuje. Od końca grudnia trwają szczepienia medyków. Od 15 stycznia rejestrują się chętni z grupy „pierwszej”. Ponad tydzień trwa rejestracja osób, które ukończyły 80 rok życia a od piątku chętnych, którzy ukończyli 70 lat. Szczepienia pacjentów z grupy pierwszej rozpoczną się jutro. Niestety, koronawirus nadal zbiera śmiertelne żniwo.

Z zaprezentowanych wczoraj danych resortu zdrowia wynika, iż w kraju odnotowano ponad sześć tysięcy nowych przypadków zakażeń i ponad trzysta zgonów. W powiecie lwóweckim poprzedniej doby wykonano 75 testów. Potwierdzono zakażenie u 4 pacjentów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o zgonie jednej osoby, która zmarła wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem.

W niedzielę prezentowane przez resort zdrowia dane są niepełne, gdyż nie wszystkie jednostki w weekend przesyłają raporty. Mniej jest też wykonywanych testów.

Mamy 4.683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (687), wielkopolskiego (509), pomorskiego (461), kujawsko-pomorskiego (447), śląskiego (352), łódzkiego (283), zachodniopomorskiego (259), dolnośląskiego (251), lubelskiego (234), małopolskiego (219), podkarpackiego (191), warmińsko-mazurskiego (170), podlaskiego (161), lubuskiego (145), opolskiego (104), świętokrzyskiego (81). 129 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – informuje dziś Ministerstwo Zdrowia, które przekazuje informację o zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarły 22 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 88 osób”.

Od początku epidemii w kraju potwierdzono zakażenia u 1.475.445 pacjentów a 35.363 osób zmarło.

Tylko na terenie województwa dolnośląskiego ostatniej doby odnotowano 251 nowych przypadków zakażeń. Potwierdzono także zgon dwóch osób, które zmarły w wyniku chorób współistniejących.

W powiecie lwóweckim ostatniej doby wykonano zaledwie 23 testy. Trzy dały wynik pozytywny. Na kwarantannie przebywają 92 osoby. Od początku pandemii na terenie naszego powiatu potwierdzono zakażenia łącznie u 1042 osób. Zmarło 31 mieszkańców naszego powiatu.

8 KOMENTARZE

  1. Gieniu nie oglądaj reżimówki. Ubierz się ciepło nie zapomnij o rękawiczkach , szaliku i przewietrz tę swoją mózgownicę. Idź na spacer. Tragiczne jest to , że malutcy mają dużo do powiedzenia.

  2. W Oleśnicy zmarł człowiek po szczepieniu na covid, zapewne będą próbowali nam wmówić że to nie od szczepionki i tylko zbieg okoliczności ponieważ miał swoje choroby, jak każdy zresztą eneryt po 70tym roku życia!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here