Kolejny przypadek zakażenia w naszym powiecie

1
1684
FOT. DWOT

W ostatnich miesiącach większość z nas już prawie całkiem zapomniała o koronawirusie. Rząd zniósł niemal wszystkie obostrzenia. Ale COVID nie zniknął i jak zapowiadano z końcem wakacji zakażeń przybywa.

 

Ministerstwo Zdrowia podaje, iż ostatniej doby odnotowano 528 nowych przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2. Niestety, 8 osób zmarło, w tym 3 wyłącznie z powodu COVID, a 5 w związku z chorobami współistniejącymi. Na kwarantannie w kraju jest już 65.782 osoby.

Najwięcej zakażeń – 91 – odnotowano w województwie mazowieckim, 69 w lubelskim i 45 w małopolskim. Na Dolnym Śląsku dziś mamy 34 nowe przypadki zakażenia COVID-19 i 5.404 osób na kwarantannie.

W ostatnich dniach koronawirus omijał powiat lwówecki. Nowe przypadki odnotowywano we wszystkich ościennych powiatach. Dziś niestety i w naszym powiecie mamy kolejne zakażenie. Jak podaje resort zdrowia w powiecie lwóweckim jest 49 osób na kwarantannie. Ostatniej doby wykonanych zostało 48 testów. Jeden był z wynikiem pozytywnym.

1 KOMENTARZ

  1. Artykuł może wprowadzać w błąd. Rząd nie zniósł większości obostrzeń. Prawdą jest, że w Polsce mamy bardzo mało odczuwalne obostrzenia w porównaniu do innych państw.
    Dystans społeczny, dezynfekcja i najważniejsze: maski ochronne (rekomendowane FFP2, FFP3 lub podwójne chirurgiczne) w miejscach publicznych – to nadal obowiązuje!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here