Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

16
72

Policjanci ruchu drogowego z Lwówka Śląskiego zatrzymali do kontroli młodego kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h.

 

Do zatrzymania doszło w miejscowości Radłówka koło Lwówka Śląskiego. Kierujący Volkswagenem 23 letni mieszkaniec gminy Gryfów Śląski przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek do starosty o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy. Kierowca został także ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

Pamiętajmy! Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego policjanci z drogówki z całą stanowczością będą karać piratów drogowych.

16 KOMENTARZE

  1. Jeśli młody człowiek wykuje na pamięć testy, przećwiczy manewry na placu i nauczy się na pamięć jazdy w promieniu 2 km od WORD to prawo jazdy ma w kieszeni. A później rodzice kupują samochód i jazda ile fabryka dała. Uważam, że mamy złą edukację. Przedmiot o ruchu drogowym powinien być już w szkole podstawowej, gdzie powinny być omawiane wszelkie zagadnienia począwszy od korzystania z chodnika, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z hulajnogi, jazdy jednośladem oraz właściwego korzystania z dróg publicznych. W szkole średniej nauka powinna być kontynuowana przez wykwalifikowanych nauczycieli a absolwent oprócz świadectwa ukończenia szkoły, matury powinien cieszyć się także prawem jazdy kat.B. Obecnie egzaminatorami są przeważnie emerytowani gliniarze. Ponoć dlatego wcześniej przechodzą na emeryturę, bo mają stresującą pracę, która prowadzi ona do rozstroju nerwowego i zaburzeń psychicznych dzięki za takich egzaminatorów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here