Nietrzeźwy poranek na drogach powiatu

1
1076

Jak tłumaczą policjanci celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

W ramach akcji „Trzeźwy poranek” lwóweccy policjanci we wczesnych godzinach rannych, przeprowadzają na terenie powiatu zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Tak też było 9 czerwca 2022 roku, kiedy to funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Policji z powiatu lwóweckiego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

– Chwilę po rozpoczęciu działań zatrzymano 43- latka z powiatu lubańskiego, który kierował pojazdem marki Honda i znajdował się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,46 promila a niespełna dwie godziny później 29- latkę z powiatu karkonoskiego, która kierowała pojazdem marki Citroën również po użyciu alkoholu z wynikiem 0.32 promila. – tłumaczy st. sierż. Rafał Kościelny z lwóweckiej policji, który dodaje, iż zatrzymań dokonano na drogach gminy Mirsk.

Zatrzymanym grożą wysokie kary grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz możliwość orzeczenia przez sąd kary aresztu.

1 KOMENTARZ

  1. Może to tak jest że tyle samo jezdzi pod wpływem albo i nawet więcej ale więcej patroli jest i kontroli, Chic czy dziś u młodych więcej nie jeździ po innych środkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here