Kolejni ozdrowieńcy w powiecie lwóweckim

3
992

Kolejne dni przynoszą kolejne dobre informacje. Jesteśmy coraz bliżej pożegnania się z epidemią w powiecie lwóweckim. Sprawdź ile osób jest jeszcze zakażonych

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Mamy 202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1). – podało przed południem Ministerstwo Zdrowia informując, iż od początku epidemii w kraju zakażonych zostało 23.987 osób, a zmarło 1.065 osób,

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Kolejny dzień przynosi kolejne dobre informacje. Przed weekendem informowaliśmy, iż już trzy gminy z naszego powiatu są wolne od koronawirusa. Dziś z przyjemnością możemy dodać, iż jesteśmy na dobrej drodze do całkowitego pożegnania się z COVID-19. Zdrowieją kolejne osoby z naszego powiatu – mieszkańcy gminy Lwówek Śląski i gminy Wleń.

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 13, poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 1, poddanych izolacji jest 7 osób. Hospitalizowanych jest 4 osoby.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły, 4 nadal choruje, a wyzdrowiało już 34 osób.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski. Obie już wyzdrowiały. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa przypadki śmiertelne i trzy wyzdrowienia. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym pięć wyzdrowień. Brak osób zakażonych;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym 8 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 2 osoby;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 16 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 2 osoby

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here