Kolejne nowe znaki w Lwówku Śląskim

10
2884

Zamiast znaku ustąp pierwszeństwa teraz mamy znak stop. Zmieniło się także ograniczenie prędkości. Jazda na pamięć może skończyć się mandatem.

 

Pod koniec lipca informowaliśmy o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 297 z DW 364 i drogą gminną, ulicą Sienkiewicza w Lwówku Śląskim. Na skrzyżowaniu przy hotelu Piast zdjęte zostały znaki A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu” a zastąpiły je znaki B-20 “Stop”. Te zakazują kierowcy wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem i nakazują ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku – w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów za niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem B-20 “Stop” grozi grzywna w kwocie 300 złotych. Kontrolujący przestrzeganie przepisów policjanci będą na jeżdżących „na pamięć” i nieprzestrzegających nowych znaków nakładali także 2 punkty karne.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w gminie Lwówek Śląski znak stop pojawił się na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Jaśkiewicza. Warto o tym pamiętać.

Kolejną zmianą jest także ta dotycząca ograniczenia prędkości. Znaki z nowymi wartościami pojawiły się na drodze wojewódzkiej w Mojeszu. Tu dotychczas obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Teraz obowiązuje już ograniczenie do 60 km/h.

10 KOMENTARZE

 1. Akurat w miejscu gdzie jest super widoczność teraz dali podwójną ciągłą, a tam gdzie zakręt to przerywana linia. Wszystko na opak. Zweryfikujcie czy ten co malował i ten co mu zlecił nie pomylili się.

 2. Też to widzicie,że najłatwiej ograniczenia wszędzie powstawiać? A to,że ich nadmiar je ośmiesza i ludzie je ignoruja tak jak i wszędzie już niemal wymalowane ciągłe, to nikogo nie obchodzi? W Niemczech jak jest ograniczenie w nieoczywistym miejscu to często dodają pod spodem informacje o powodzie( np. nowy asfalt itp.), ale są tylko tam gdzie NAPRAWDE są potrzebne

 3. Brak logicznego myślenia powinien boleć tylko tych urzędaów niestety boli wszystkich.
  Ma ktoś informacje kto faktycznie personalnie odpowiada za te zmiany.
  Myślę że warto by zapytać czym się kierował, bo logiką to na pewno nie!

  Na ul. Polnej stop dobry pomysł, obok Piasta ok. Linie ciągłe przy cmentarzu bez sens, (ludzie nie mają gdzie parkować kompletnie) w Mojżeszu zupełne odwrócenie, tak jak by robiono kierowcom na złość.
  Czy to z nami coś jest nie tak, czy z tymi bezmózgami w urzędach?

 4. I co z tego, że namalowali linię ciągłą przy cmentarzu jak samochody i tak stają tak jak stawały, a policja jeździ tamtędy i udaje, że nie widzi tych samochodów. Sama 2 razy ostatnio tamtędy jechałam i 2 razy mijałam się z policją w tamtym rejonie i oczywiście samochody stały przy cmentarzu, a policja przejechała i nawet nie zareagowała.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here