Kolejne godziny bez gazu

29
157

Już od dobrych ponad 30 godzin mieszkańcy borykają się z problemem braku gazu. Ten miał być przywrócony w poniedziałek, później we wtorek, … i nadal go nie ma.

 

Po tym, jak w poniedziałek rano (7.03) na sieci gazowej w Lwówku Śląskim wystąpiła awaria, spora część mieszkańców miasta została pozbawiona dostępu do gazu. I pewnie nikt nie byłby aż tak bardzo poirytowany, gdyby operator – Polska Spółka Gazownictwa dołożyła większych starań z zapewnieniem poszkodowanych pełnych informacji. Z tym był i nadal jest wielki problem.

Po wystąpieniu awarii redakcja Lwówecki.info zwróciła się z zapytaniem do PSG, o przyczyny braku gazu. Niestety, w centrali o niczym nie wiedzieli, nie było nawet komunikatu na ich stronie. Ten pojawił się dopiero kilka godzin później. Operator skazał, że gaz zostanie przywrócony jeszcze w poniedziałek do godziny 18:00. Tak się jednak nie stało.

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Lwówka Śląskiego chodzili, pytali, dzwonili, … każdy chciał skądś dowiedzieć się, kiedy przywrócą gaz. Wieczorem na stronie PSG pojawił się komunikat, w którym spółka deklarowała, że awaria powinna być usunięta do godziny 20 dnia 8 marca. Wszyscy byli przekonani, iż ten termin uda się dotrzymać. Tak się jednak nie stało.

Wprawdzie we wtorek awarię udało się usunąć, jednak nadal nie wszyscy mieszkańcy mają u siebie gaz. Jak słyszymy, jest to kolejny dzień na suchym prowiancie i w wyziębionym mieszkaniu. We wtorkowy wieczór PSG poinformowała, że przywrócenie gazu powinno nastąpić do godziny 20:00 ale dnia następnego, czyli środy, 9 marca.

Jak się dowiedzieliśmy, w tej chwili pracownicy gazowni „uruchamiają” – odpowietrzają instalację w budynkach w Lwówku Śląskim. Rozgraniczyli oni jednak budynki na te jednorodzinne i wielorodzinne. W tych pierwszych każdy właściciel sam powinien dzwonić do pogotowia gazowego z prośbą o „włączenie” gazu i jest wówczas szansa, że to nastąpi jeszcze dziś, w wielorodzinnych taka komunikacja odbywa się na płaszczyźnie zarządca nieruchomości – pogotowie gazowe.

Wszystkim życzymy dużo wyrozumiałości i ciepła na nadchodzącą noc.

29 KOMENTARZE

 1. PSG usuwając awarię postarała się o jedno. O JEDEN WIELKI BAŁAGAN. Fakt, pościągali ekipy z Bolesławca, Jeleniej Góry Legnicy czy Lubinia i Lubania, z tym ze Ci pracownicy najczęściej nie znali miasta i rozkładu ulic. Często chodzili od budynku do budynku pytając mieszkańców gdzie znajduje się dany budynek. A już szczególnym kuriozum jest np taki przypadek, że po włączeniu gazu na Emilii Plater następne punkty mieli na Przodowników Pracy, gdy obok były do podłączenie budynki na Krawczyńskiego. Kilkadziesiąt metrów dalej. Niczemu niewinni monterzy zbierali i zbierają od mieszkańców za nieudolność ich kierownictwa.

 2. A co z Jaśkiewicza kiedy będzie gaz inni mają małe dzieci i ogrzewanie gazowe nie można się wykonać a co dopiero dzieci puścić do szkoły na trolla mają iść.nieladnie Gazownia

 3. Rozumiem, że zakręcili sami a teraz jak chcemy żeby odkręcili to trzeba dzwonić i ich prosić?! Sienkiewicza 22.16 nadal nie ma. My płacimy odsetki za każdy dzień zwłoki myślę, że gazownia powinna zapłacić karę za nie wywiązanie się z dostawy gazu i brak informacji dla klientów

 4. Gazownicy ciepło macie u siebie w dupę czy też zakreciliscie bo nasze dzieci mają zimno i na zupkach chińskich jadą bo wasz infolinia pod numerem 992nieraczy odpowiedzieć kiedy włącza gaz .

 5. A może ktoś wie co robi z tym pani burmistrz ???
  awaria awarą ale kadży sam zostaje z tym problemem – jasne pewnie zaraz będzie co ma Ci w piecu napalić ?
  chodzi o to że miasto jest w czarnej…. wystarczy jeszcze energie odłaczyć i wifi nędza
  komunikaty jakiś informaca co się dzieje jak nastepnym razem zabezpieczyć się itp itp…

 6. Na placu wolności też nie ma. Mam dziecko z jedną nerka jak ja przeziębi to jeszcze problem będę miała. Rozumiem awaria ale żeby trzy dni człowiek został bez ogrzewania, ciepłej wody i ciepłego jedzenia.

 7. Przyjmę rodzinę uchodźców ze Lwówka!
  Z uwagi na trwającą w stolicy Powiatu katastrofę humanitarną, wywołaną lokalnym kryzysem energetycznym, przyjmę pod swój dach kobiety z dziećmi (lub bez). Zapewniam zakwaterowanie i wyżywienie oraz pomoc w podjęciu pracy w polu . W trakcie robót na świeżym powietrzu dzieci oderwą się od zgiełku miasta i wspomnień z ogarniętej chaosem “małej ojczyzny”.
  Możliwy transport przez Lubomierski korytarz humanitarny (o ile pozwoli stan nawierzchni po zimie).

 8. Katastrofa jak się dodzwonisz na nr alarmowy to pan informuje,że mają 5 godzin na włączenie od zgłoszenia już minęło 6 i nikt się nie pojawił a najśmieszniejsze jest to, że na jednej ulicy która Liczy 5 domów w trzech włączyli gaz wczoraj a dwa do tej pory nie!!!!

 9. Trzeci dzień bez gazu. Nie można nic ugotować ani się umyć jak człowiek, niektorzy nie maja ogrzewania w domu. Tymczasem wiarygodnosc PSG jest na poziomie rosyjskiej tv. Gaz ma być o godz. 20, tylko nie wiadomo którego dnia. Teraz się słyszy ze to godz 20 w czwartek. Jeśli to prawda to będzie przynajmniej 83 h bez gazu. Awaria może się zdarzyć, ale to jej usuwanie to jakaś TOTALNA KPINA. Mam nadzieję, że ktoś za to konkretnie beknie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here