Kolejną świetlicę czeka remont

13
1380
Burmistrz Lubomierza Marek Chrabąszcz
Burmistrz Lubomierza Marek Chrabąszcz

Gmina Lubomierz prowadzi obecnie remont budynku dawnego dworca PKP, który wkrótce będzie nowoczesna świetlicą sołecką. Burmistrz planuje obecnie także kolejne inwestycje.

 

Wczoraj Burmistrz Lubomierza ogłosił przetarg na remont dachu świetlicy wiejskiej w Pokrzywniku. Jest to budynek gminny o konstrukcji tradycyjnej murowanej z dachem krytym dachówką ceramiczną karpiówką układaną w koronkę.

W ramach robót budowlanych przewiduje się roboty rozbiórkowe: rozbiórka pokrycia z dachówki karpiówki, rozebranie pokrycia z tafli łupkowych nie nadających się do użytku, demontaż włazów dachowych, rozebranie elementów więźb dachowych, rozebranie obróbek blacharskich, rozebranie kominów wolnostojących, rozebranie rynien i rur spustowych nie nadającej się do użytku.

Następnie roboty murowe, w skrócie: przemurowanie kominów z cegieł, spoinowanie ścian zaprawą cementową niebarwioną, ławy kominiarskie oraz wymianę elementów konstrukcyjnych dachu: wymianę desek czołowych, wymianę elementów konstrukcyjnych dachu: krokwi, murłat i podwalin… I na końcu impregnację więźby dachowej, montaż obróbek blacharskich, pokrycie dachu dachówką – karpiówka ceramiczna w koronkę do tego montaż nowych rynien i rur spustowych.

Potencjalni wykonawcy maja czas do połowy czerwca, by składać w urzędzie swoje oferty.

Świetlica wiejska Pokrzywnik Lubomierz

13 KOMENTARZE

  1. Zamiast pakować w starocia trzeba było nowa sale wybudować przy boisku w Pławnej jak np. Marczowie większą tam trochę za mały budynek może wydać dużą kasę aby raz na jakiś czas wybrać sołtysa i na wybory

  2. Ciekawe kiedy generalny remont przejdzie świetlica w Pasieczniku bo jak na razie wymienili okna. Stara świetlica sprzedana a pieniedzy za nią nie widać, powinny być zainwestowane w remont “nowej”. Kasa szybko się rozchodzi tylko nie tam gdzie potrzeba.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here