Kolejna inwestycja w gryfowski szpital

2
1130

Kilka dni temu pisaliśmy o zakończeniu dużej inwestycji w szpitalu w Gryfowie Śląskim. Ale tu prace cały czas trwają. Kolejne zadanie dobiega końca.

 

 

Ponad 2,2 miliona złotych kosztował remont dachów na budynku „C” i łączniku „B” gryfowskiego szpitala będącego częścią Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. Prace zakończyły się w lipcu br. W ramach zadania dokonano m.in. wymiany dachówki oraz stolarki okiennej, a także części zniszczonej więźby dachowej, wykonano także kosztowne docieplenia stropów i niezbędne obróbki blacharskie. Połowę inwestycji sfinansował Powiat Lwówecki a drugą połowę wzięła na siebie spółka PCZ.

To jednak nie koniec inwestycji w ten wyjątkowy obiekt. Podczas spotkanie, jakie odbyło się we wtorek, 29 listopada 2022 roku na terenie gryfowskiego szpitala, podsumowującego zakończone inwestycje dokonano także przeglądu zaawansowania obecnie prowadzonych prac. W spotkaniu tym udział wzięli: Daniel Koko Starosta Lwówecki, Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki, Adam Zdaniuk Prezes PCZ w Lwówku Śląskim oraz Eugeniusz Ścigan Kierownik Działu Techniczno- Gospodarczego PCZ w Lwówku Śląskim a jednocześnie Radny Rady Powiatu Lwóweckiego.

 

W szpitalu końca dobiegają prace przy budowie windy w budynku „A”, w którym na najwyższej kondygnacji znajduje się oddział reumatologiczny a poniżej zakład opiekuńczo- leczniczy dla przewlekle chorych.

– Tu winda do tej pory była towarowa. Była wysłużona i nie nadawała się do użytku. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji całkowicie nowej windy, w innym miejscu, w centralnej części budynku „A”. W tej chwili właśnie już wszystkie roboty budowlane są praktycznie na ukończeniu. – wyjaśniał Daniel Koko Starosta Lwówecki, który wspominał, iż całość prac opiewa na blisko milion złotych.

Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. Pan Adam Zdaniuk podkreślał, że prowadzona inwestycja to efekt współpracy i zaangażowania instytucji i osób, dla których kształt i przyszłość lokalnej ochrony zdrowia nie są obojętne.

Zadanie pod nazwą: “Przebudowa budynku “A” Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Gryfowie Śląskim wraz z dobudową windy zewnętrznej” zostało sfinansowane ze środków Powiatu Lwóweckiego (650 tys. zł), przy wsparciu finansowym Gminy Gryfów Śląski (100 tys. zł) i Gminy Wleń (50 tys. zł) oraz wkładowi własnemu PCZ (155 tys. zł).

Prezes PCZ Pan Adam Zdaniuk podziękował Radzie Powiatu Lwóweckiego i Zarządowi Powiatu Lwóweckiego ze Starostą Panem Danielem Koko na czele, Burmistrzowi i Radzie Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz Burmistrzowi i Radzie Miasta i Gminy Wleń.

– Mam nadzieję, że do końca roku to zadanie zostanie zakończone. – dodawał Starosta Daniel Koko, który podkreślał, iż najpóźniej na początku nowego roku powinien zostać ogłoszony przetarg na następną, znacznie większą inwestycję w ten piękny obiekt.

 

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here