20- latek jechał w mieście z prędkością 167 km na godzinę

7
2984

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów jeleniogórskiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca w mieście bezpośrednio przed przejściem dla pieszych pędził w prędkością 167 km na godzinę. Przekroczył prędkość o 117 km. Dodatkowo został on ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mieszkańca województwa gliwickiego, który zgodnie z przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

1 marca br. około godziny 15.18 policjanci pełniąc służbę na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi jadący od Bolkowa w kierunku centrum miasta z dużą prędkością. Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych miał na liczniku 167. Kierowca ten przekroczył dozwoloną prędkość o 117 km. Jadąc z tak dużą prędkością miał problem z zastosowaniem się do sygnału zatrzymania do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec województwa gliwickiego. W związku z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 500 zł oraz otrzymał on 10 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

 

-/ autor: podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra /-

7 KOMENTARZE

  1. Teraz będzie jeździł bez prawka. Powinni zwiększyć sankcję za jazdę bez prawka to może by się ten proceder ukrócił.
    Zapraszam panów policjantów do Lubomierza tu też mamy paru wariatów drogowych. Zwłaszcza wieczorem lubią sobie przycisnąć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here