Kolejna droga powiatowa do modernizacji

5
2926

W minionej kadencji modernizacje dróg były jednym z głównych filarów działalności Powiatu. I ten kierunek najwyraźniej zostanie utrzymany. Pani Starosta ogłosiła przetarg na kolejną drogę powiatową.

 

 

Kilka dni temu informowaliśmy o ofertach, jakie wpłynęły na modernizację łącznie blisko 9 kilometrowego odcinka układu dróg nr 2501D Brunów-Chmielno-Ustronie oraz 2518D Chmielno-Zbylutów- Skorzynice. Na to zadanie Zarząd Powiatu zabezpieczył w budżecie kwotę 8.647.295,62 zł brutto i jak się okazało, z czterech ofert, jakie wpłynęły w przetargu żadna nie przekroczyła tej kwoty. Tak więc najprawdopodobniej za kilka dni usłyszymy o wyłonieniu wykonawcy i jego przystąpieniu do prac.

W dniu 22 maja br. Pani Małgorzata Szczepańska Starosta Lwówecki ogłosiła kolejny przetarg na wykonanie modernizacji drogi powiatowej, tym razem chodzi o drogę nr 2295D od granicy z powiatem bolesławieckim (miejscowość Nowa) przez Włodzice Małe, Włodzice Wielkie do drogi wojewódzkiej 297.

Zakres zadania obejmuje remont nawierzchni oraz istniejących przepustów, mostów i rowów. Remont drogi powiatowej nr 2295D nie zmienia istniejącego układu komunikacyjnego. Istniejąca droga posiada nawierzchnię bitumiczną.

Remont drogi powiatowej 2295D ma być wykonany w następujących parametrach:

• szerokość jezdni zmienna od 3,50 m- 5,50 m,
• kategoria ruchu – KR-1
• łączna długość remontowanego odcinka to 3.130 m,
• warstwa ścieralna z AC 16 W gr. 4,0 cm,
• nawierzchnia jezdni –warstwa ścieralna z AC 11 S gr. 4,0 cm,

5 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że coś działają, tylko dlaczego nie robią kanalizacji na wioskach. Przecież na takie inwestycje są pieniądze z Unii Europejskiej, wystarczy pozyskać fundusze. Bolesławiec jakoś potrafił skanalizować wioski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here