Sprawcy brutalnego rozboju tymczasowo aresztowani

7
1611

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim miejscowy Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec dwóch sprawców brutalnego rozboju, do jakiego doszło w Świeradowie Zdroju.

W nocy z 6 na 7 kwietnia 2020 roku Krystian N. i Kacper S. siłą umieścili pokrzywdzonego mężczyznę w bagażniku pojazdu, a następnie po wywiezieniu na teren leśny dotkliwie go pobili i okradli. Mężczyzna był przez sprawców uderzany w głowę oraz bity po całym ciele młotkiem i metalowym kluczem do kół. Podejrzani przypalali mu nogi i ręce przy użyciu rozpylanej w aerozolu łatwopalnej substancji, a następnie zabrali telefon komórkowy i papierosy o łącznej wartości nieznacznie przekraczającej 700 złotych. Sprawcy grozili przy tym pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Mariusz W. nie odniósł poważnych obrażeń.

Po ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przez funkcjonariuszy Policji, zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz rozboju.

Prokuratura skierowała do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Zarzucone Krystianowi N. i Kacprowi S. przestępstwo zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy to mieszkańcy powiatu lwóweckiego w wieku od 20 do 33 lat.

 

-/ Prokuratura Okręgowa JG/-

7 KOMENTARZE

  1. To oni mu te nogi sprayem pod pachy przypalali czy co? Jaka okolica, taka Camorra. Mimo wszystko mam nadzieję, że oni i ich koleżkowie dostaną maksymalny wyrok. Powinni zostać jeszcze sprawdzeni pod kątem posiadania i rozprowadzania narkotyków. Dawno temu takie odpady kończyły w klatkach przed murami miasta.

  2. Dwóch typków “od” XD 20 do 33 roku życia, nie lepiej byłoby napisać że 20letni i 33letni? Skoro nie odniósł większych obrażeń to tych dwóch chyba celowo tak uderzali żeby nic mu się nie stało XD

  3. Przestańcie robić sensację, popatrzcie na swoje tyłki. Z tego co tu czytam, wnioskuje, że ten poszkodowany, to jakby całkiem z gumy był. Po takich torturach, a jednak nie odniósł poważnych obrażeń?! Ewidentnie coś tu nie pasuje, to albo jedno albo drugie.
    Bądź silny bracie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here