Kinder wycofywane z rynku. Jest ostrzeżenie.

0
3763
grafiki GIS

Wszystkie produkty marki Kinder wyprodukowane przez belgijski zakład firmy Ferrero, bez względu na numer partii oraz datę minimalnej trwałości, podlegają obecnie wycofaniu.

 

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wycofaniu wskazanych produktów marki Kinder. Jak wskazuje w komunikacie belgijski zakład firmy Ferrero produkujący marki Kinder dobrowolnie zdecydował o wycofaniu z rynku produktów ze względu na potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella Typhimurium.

„Wszystkie produkty marki Kinder wyprodukowane przez belgijski zakład firmy Ferrero, bez względu na numer partii oraz datę minimalnej trwałości, podlegają obecnie wycofaniu.” – informuje GIS, który dodaje, iż organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktów z rynku.

GIS zwraca się do konsumentów z zaleceniem, by nie spożywali produktów objętych komunikatem, a w przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu niżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

Z komunikatu wynika, iż Ferrero Polska Commercial m.in. poinformowała klientów i rozpoczęła proces wycofywania wyżej wymienionych produktów z rynku, ponadto poinformowała operatorów logistycznych w celu zablokowania i odizolowania wyżej wymienionych produktów w magazynach.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów (aktualizacja na podstawie informacji Ferrero Polska Commercial z dnia 11.04.2022)

Nazwa produktu Data minimalnej trwałości/ Nr partii Zdjęcie
Kinder Schoko-bons 46 g, 125 g, 200 g Wszystkie daty minimalnej trwałości

Wszystkie Partie

 

zdjęcie poglądowe - Schoko Bons

Kinder Niespodzianka Maxi 100g

 

Wszystkie daty minimalnej trwałości

Wszystkie Partie

 

zdjęcie poglądowe - Kinder Niespodzianka

 

Kinder Maxi MIX z maskotką 133g Wszystkie daty minimalnej trwałości

Wszystkie Partie

 

 

zdjęcie poglądowe - Kinder Maxi Mix z maskotką

Kinder Mini EGGS 100g Wszystkie daty minimalnej trwałości

Wszystkie Partie

 

 

zdjęcie poglądowe - Kinder Mini Eggs

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here