Kierujący z zakazem sądowym oraz cofniętymi uprawnieniami

1
665
zdjęcie poglądowe fot. Policja.pl

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mieszkańca gminy Nowogrodziec, który kierując pojazdem, uderzył w inny i odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie kontroli okazało się, że ma wydaną decyzję o cofniętych uprawnieniach do kierowania oraz aktywny zakaz sądowy. Teraz ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości za zlekceważenie orzeczenia i inne czyny.

 

Kilka dni temu tuż po godzinie 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Nowogrodziec kierujący pojazdem marki Opel, wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowany samochód. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, nie czekając na patrol. Już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu kierującego dokonali sprawdzenia w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 45-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami i dodatkowo wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo takiego stanu rzeczy, mężczyzna nie miał oporów, aby wsiąść za kółko.

Policjanci przypominają! Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem w myśl art. 244 kk i za to grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności, zaś kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień zgodnie z art. 180a kk zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Bolesławcu sierż. szt. Marta Kubiak

1 KOMENTARZ

  1. Moze czas zeby kogos w koncu zakneli a nie tylko pisali ,co mu grozi , a skonczy sie jak zwykle.
    Byla taka stara zagadka – co to jest – Wisi i grozi ale grozby nie spelnia?
    Zarowka firmy OSRAM- tak samo z tymi pijakami za kierownica .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here