Jest zielone światło dla czwartej dawki szczepionki

9
877
grafika poglądowa (pixlelbay)

Osoby, które przyjęły już tak zwaną dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 będą mogły przyjąć także kolejną (czwartą) dawkę. Zielone światło dało wczoraj ministerstwo zdrowia.

 

Ministerstwo zdrowia dało wczoraj (8 lutego) zielone światło dla osób, które już przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 aby mogły już przyjąć kolejną dawkę przypominającą, tzw. czwartą dawkę szczepionki. Z tej możliwości mogą już skorzystać osoby od 12 roku życia.

„Minister Zdrowia mając na uwadze stanowisko Rady Medycznej nr 29 z 16 listopada 2021 r. zaktualizowane o stanowisko nr 33 z 23 grudnia 2021 r. oraz aktualne zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych informuje, że osoby w wieku ≥ 12 lat, które otrzymały dawkę dodatkową (osoby z zaburzeniami odporności), mogą otrzymać dawkę przypominającą (czwartą) w odstępie co najmniej 5. miesięcy od dawki dodatkowej.” – tłumaczy w komunikacie ministerstwo zdrowia, które jednoznacznie wskazuje, jakimi preparatami będą wykonywane szczepienia przypominające:

„W szczepieniu przypominającym wykonywanym u osób po dawce dodatkowej zaleca się podanie szczepionki mRNA – Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce (30 µg) 0,3 ml lub Spikevax (Moderna) w połowie dawki (50 µg) – 0,25 ml.” – wskazuje resort.

DAWKA PRZYPOMINAJĄCA
Ukończony cykl szczepienia z dawką dodatkową Dopuszczone preparaty odstęp w dniach nazwa dawki

(1 z przypominjąca)

Pfizer (3/3) Pfizer, Moderna 1/2,JJ* 150 Przypominająca
Moderna (3/3) Moderna 1/2 dawki, Pfizer, JJ* 150 Przypominająca

*Szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen może być jedynie warunkowo podana jako heterologiczna dawka przypominająca po szczepieniu podstawowym z dawką dodatkową wykonanym szczepionką mRNA przeciw COVID-19 u osób powyżej 18 r.ż.

Automatyczne wystawienie skierowania na szczepienie dawką przypominającą dla osób które przyjęły dawkę dodatkową nastąpi jeżeli minął okres 150 dni od dawki dodatkowej oraz samo szczepienie zostało prawidłowo odnotowane w Karcie szczepienia (3 z 3).

9 KOMENTARZE

  • Jak to dobrze być płaskoziemcem! Człowiek nie ma żadnych problemów w życiu, zagrożeń, tylko pozazdrościć! Nawet Ci ludzie nie wiedzą co to jest ryzyko w rzeczywistości a nie w słowniku! Najgorsze jednak,że egoistycznie zajmują miejsca w szpitalach przeznaczone dla ludzi ciężko chorych,potrzebujących natychmiastowej pomocy bo wiadomo płaskoziemcy z COVID19 mają pierwszeństwo! I właśnie czy płaskoziemcy ten problem rozumieją czy dalej egoistycznie udają greka?

   • Drogi Judaszu. A co powiesz na miejsca w szpitalach zajmowane przez zaszczepionych, którzy według danych MZ stanowią prawie połowę hospitalizacji z powodu zakażeń covidem? Też powinni płacić, bo zgodnie z zapowiedziami ekspertów nie powinni tam się znaleźć. Co daje zaszczepienie lekarza, skoro i tak może nadal zakażać pacjentów, nawet tych zaszczepionych. Przyjmij sobie nawet trzydzieści dawek, ale nie żądaj tego od innych.

    • …Na posiedzeniu Sejmu Waldemar Kraska odniósł się do skali zachorowań na koronawirusa wśród osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jak poinformował, wśród wszystkich przypadków osoby zaszczepione to ok. 13 proc. Jeśli chodzi o zgony, to wśród zaszczepionych odsetek ten wynosi 6,3 %…Podczas środowego posiedzenia Sejmu – 1 grudnia – Waldemar Kraska – przekazał posłom informację o rządowych działaniach w walce z COVID-19. Kolejny raz mówił o skuteczności szczepień w kontekście minimalizowania za ich pomocą ryzyka choroby i zgonu…– Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepień drugą dawką, to jest 2 mln 20 tys. osób. Liczba zakażeń wśród osób zaszczepionych, po upływie 14 dni od przyjęcia tej drugiej dawki, to 259 tys. 120 osób. Wartość procentowa ilości osób, które były zaszczepione w pełni, a zachorowały, to 12,8 proc. Na 10 osób zakażonych, 9 osób to były osoby niezaszczepione – wskazał Kraska…

 1. Zostało im jeszcze szczepionek to będą szczepić do momentu aż się nie skończą
  Zostały najgorsze ludzie chcieli być zaszczepieni najlepszymi szczepionkami np. J&J jedno dawkowa i inne….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here