Kierujący „na zakazie” przywiózł koleżankę na kradzież sklepową

1
1387

31-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego wpadła na kradzieży w jednym ze sklepów w Mirsku. Na „gościnne występy” kobietę przywiózł kolega, który popełnił przestępstwo. Za kierownicę swojego samochodu wsiadł mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

W niedzielny wieczór, policjanci z Gryfowa Śląskiego otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu przez personel sklepu w Mirsku, kobiety która dokonała kradzieży artykułów spożywczych na kwotę 120 złotych.

Podejmujący interwencję funkcjonariusze ustalili, że 31-letnia kobieta jest mieszkanką powiatu lubańskiego, a do Mirska przywiózł ją kolega, który na nią czeka. Z uwagi na podejrzenie, że w pojeździe mogą być inne przedmioty pochodzące z kradzieży, mundurowi dokonali sprawdzenia samochodu oraz kierującego. Jak się okazało 35-latek, również z powiatu lubańskiego, ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kobieta zaś za popełnione wykroczenie została na miejscu ukarana mandatem karnym.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here