Kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie

0
1046

Nie da się ukryć, iż na drogach panują bardzo trudne warunki. Śnieg, a pod nim lód. To zmusza do bardzo ostrożnej jazdy.

 

Trudne, zimowe warunki mogą dawać się we znaki zarówno kierowcom jak i pieszym. Słaba widoczność, opady śniegu i zalegające błoto pośniegowe wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Bezwzględnie pamiętać należy, iż przed wyruszeniem w trasę należy zadbać o dobry stan techniczny pojazdu. Dopiero kiedy samochód jest odśnieżony i z czystymi, odmrożonymi szybami, możemy ruszać w drogę.

Mogłoby się wydawać, iż trudne warunki na drogach będą wiązały się z dużą liczbą wypadków i kolizji. Nic bardziej mylnego. Kierowcy w tak trudnych warunkach są bardziej uważni i skoncentrowani na jeździe. Efekt? Ostatniej doby na terenie powiatu lwóweckiego policjanci nie odnotowali żadnych kolizji ani wypadków. To bardzo dobre wiadomości.

W najbliższych dniach pogoda nie poprawi się. Śniegu może jeszcze nieco przybyć. Pamiętajmy także, iż bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here