Kierowca BMW oszukał przeznaczenie

14
497
fot.: eLuban.pl

Z takich wypadków nie wychodzi się żywym. Dlatego „oszukać przeznaczenie” było najczęściej powtarzanym zdaniem wśród świadków, którzy widzieli jak pędzące BMW zawija się na drzewie.

Do zdarzenia doszło na drodze 296 tuż za Godzieszowem w kierunku Lubania. Kilka minut po 14. w stronę Lubania ruszył sznur aut z pracownikami fabryk Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wykrotach.

Jak relacjonował nam jeden z świadków dwa auta marki BMW zaczęły wyprzedzać pozostałe już od ronda w Godzieszowie. Tu trzeba wyjaśnić, że za miejscowością jest długa prosta złamana jednym zakrętem na którym dochodziło już do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Wyglądało na to, że się ścigali. Tuż przed zakrętem kierowca srebrnego BMW, które jechało jako pierwsze odpuścił. Wykorzystał to kierowca drugiego BMW jednak na zakręcie wpadł w poślizg, wyleciał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca srebrnego BMW nawet się nie zatrzymał. Obydwa auta były na rejestracjach powiatu lubańskiego. – usłyszeliśmy od jednego ze świadków zdarzenia.

Auto dosłownie zawinęło się na drzewie. Jak relacjonowali świadkowie, którzy ruszyli z pomocą kierowca cały czas był przytomny jednak rozmiary zniszczeń nie pozwalały wyciągnąć go z samochodu. Jedyne co pozostawało to rozmowa z poszkodowanym do czasu przyjazdu ratowników.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Wykroty. Jak relacjonowali ratownicy nogi kierowcy znajdowały się po przeciwnej stronie drzewa niż pozostała część ciała, a pomiędzy zgniecionym dachem i fotelem było jedynie miejsce na korpus oraz głowę kierowcy. Nikt nie wie jak to możliwe ale 21-letni kierowca BMW z doszczętnie zniszczonego auta został wydobyty w miarę dobrym stanie. Mówi się o połamanym obojczyku i rozbitej głowie, nie wiadomo jednak w jakim stanie są organy wewnętrzne 21-latka.

Na miejsce zadysponowano dwie jednostki PSP z Lubania, OSP Wykroty dwie jednostki PSP z Bolesławca oraz wóz operacyjny. W tej chwil droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 jest nie przejezdna a na miejscu pracuje policji

autor: eLuban.pl

14 KOMENTARZE

  1. O jacy mądrzy królowie klawiatury. Trzeba się cieszyć, że młody chłopak uszedł z życiem, a nie kopać leżącego. Pozdrawiam posiadaczy BMW. Ja mam 6-cylindrowe 🙂

      • Chłopak popełnił błąd i za niego zapłacił: jest bez auta i poobijany. Szczęśliwie nikomu nic nie zrobił. Gdyby tak było pewnie poniósłby konsekwencje, chyba że żyjemy w Bantustanie. Czy to jest powód żeby go wyzywać? Pani nigdy błędu nie popełniła? Czy jakby Pani jechała za nim i poproszono by Panią o pomoc w ratowaniu kierowcy to zobaczywszy znaczek odmówiłaby Pani? Myślę, że nie. Tylko jakoś takie negatywne emocje z nas wychodzą przy czytaniu o wypadkach.

  2. Czy na Lato Agatowe zaplanowano przedsięwziąć działania zapobiegawcze przeciwko teoretycznym atakom terrorystycznym z udziałem pojazdów ciężarowych poprzez chociażby umiejscowienie betonowych bloków przy wjazdach na teren imprezy? Lepiej dmuchać na zimne bo nigdy nic nie wiadomo, a impreza znana jest nie tylko w okolicy i szkoda żeby się coś stało złego…..

    Napisz do nas korzystając z formularza nie działa…..

  3. Popieram tych, którzy nie toleruja takich idiotow! To zadna kara dla niego ze stracił auto i jest poobijany! Powinien siedziec za spowodowanie zagrizenia w ruchu ladowym! Przez takich debili gina niewinni ludzie! Tego drugiego tez powinni namierzyc i ukarac za nie udzielenie pomocy i stwatzanie zagrożenia! Nauczyc gnoi jednego po drugim! Bogaty tatus kupil niedorozwinietemu synkowi burakowoz to swirowal! Kubica z przypadku!

  4. Nie tak dawno w jeleniej gorze dwuch takich samych idiotow sie scigalo na obwodnicy. Final znamy wszyscy, dwoje przechodniów smierc na miejscu, ciała porozrywane!

  5. Ludzie nie oceniacie – jakiś czas temu jechałam za mężem i z córką która miała wtedy 6 miesięcy… Ja prowadziłam auto – mąz siedział z dzieckiem. Głupie zderzenie lusterkiem (nie z mojej winy)… Kierowca z naprzeciwka tak wyjechał że bałam się co będzie za sekundę..Oczywiście określił że “nasze auto droższe.- wyszło na to że policja nic ni zrobiła, na biegłego czekaliśmy 5 godzin ja już miałam dosyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here