Sąsiedzi stawiają na turystykę.

4
1852
Ostrzyca Proboszczowicka

Przebudują drogę na Ostrzycę Proboszczowicką. Do tego powstanie parking z sanitariatami, oświetleniem i urządzeniami rekreacyjnymi. Ale to nie wszystko.

 

Gmina Pielgrzymka z rządowych środków na przeciwdziałanie skutkom COVID pozyskała 1.302.070 zł. Te mają posłużyć do poprawy infrastruktury turystycznej. Jak informuje Gazeta Złotoryjska w Pielgrzymce przebudowana ma być na odcinku ok. 1,3 km droga prowadząca do najwyższego wulkanu w Polsce – Ostrzycy Proboszczowickiej. Do tego ma powstać parking z sanitariatami, oświetleniem i urządzeniami rekreacyjnymi.

Ponadto w sąsiednich Twardocicach przebudowana zostanie droga na trasie rowerowej z Twardocic do Czapli (ok. 3 km), a w Czaplach pojawi się oświetlony parking wraz z infrastrukturą rekreacyjno-turystyczną.

4 KOMENTARZE

  1. Do turysty masz rację.
    Jak byłem tam rok temu to widzę że Lubomierz żyje przeszłością i myślą że turysta się jara Kargulem i Pawlakiem albo zakonnicami. To się skończyło i młodszych turystów nie obchodzi jakis stary film. No i jeszcze ten szary rynek po remocie z betonowymi siedziskami. Nie ma informacji turystycznej bo jest w muzeum nic się nie dowiesz co jest w okolicy ciekawego poza muzeum i klasztorem. W mieście pamiętam jakiś stary mural jak Witia na koniu jedzie. No nie wiem śmiać się czy płakać 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here