Lwówek Śląski: Przedszkola i kluby dziecięce nie zostaną otwarte od 6 maja

2
1232

W ubiegłym tygodniu Premier poinformował, iż otwarcie placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi będzie możliwe od 6 maja. Jak sprawa wygląda w Lwówku Śląskim, czy władze zdążyły z przygotowaniami i kluby dziecięce oraz przedszkola zostaną otwarte? Burmistrz w wydanym komunikacie informuje, że nie będą otwarte, bo nie zdąży z przygotowaniami.

„Szanowni Państwo, decyzją organu prowadzącego przedszkola i szkoły podstawowe na terenie Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz organu nadzorującego instytucję opieki nad dzieckiem do lat 3 informujemy Państwa, że: Publiczne Przedszkole nr 1 w Lwówku Śl., Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu nr 1 w Lwówku Śl., Publiczne Przedszkole nr 2 w Lwówku Śl. i oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3 wraz z Filią w Zbylutowie, w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych oraz w Szkole Podstawowej w Niwnicach, nie zostaną otwarte od dnia 6 maja 2020” – czytamy w komunikacie burmistrz Lwówka Śląskiego, której zdaniem spełnienie wszystkich wytycznych jest nierealne w tak krótkim czasie.

„Spełnienie wszystkich wymagań zawartych w „Wytycznych dla instytucji opieki nad dziećmi do lat 3”, „Wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego” oraz „Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r.” jest nierealne w tak krótkim czasie. Nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa zarówno powierzonym dzieciom, jak i pracownikom w/w placówek. Pamiętajmy, że pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych nie byli poddawani badaniom na obecność koronawirusa”. – pisze M. Szczęsna i dodaje:

„Ważne! Dzieci, jeśli się zakażą koronawirusem, mogą być chore lub bezobjawowo zakażać w placówce wychowawców i nauczycieli. Może to też zadziałać całkiem odwrotnie. Nauczyciele i personel może przekazać wirusa w drugą stronę, czyli dziecko przeniesie na rodzinę w domu i osoby starsze z obniżoną odpornością.

Drodzy Państwo! Wszyscy razem jesteśmy w trudnej sytuacji i nie zwalnia nas nic z obustronnej odpowiedzialności za nasze losy i zdrowie. Powinniśmy być ostrożni. Zaskakująca informacja o możliwości otwarcia placówek w momencie kulminacyjnym pandemii jest bynajmniej nierozważna. Zatem mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich oraz możliwości wsparcia rodziców z ramienia ZUS poprzez wydłużony do 24 maja 2020 roku zasiłek opiekuńczy, który przysługuje na dzieci do 8. roku życia – Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski postanawia, jak na wstępie, w/w placówki nie zostaną otwarte, aż do odwołania”

2 KOMENTARZE

  1. PANI BURMISTRZ ZAPOMIAŁA O JEDNEJ KWESTII, PRZECZKOLE I KLUB MALUCHA SĄ JUŻ NIECZYNNE DRUGI MIESIĄC, A OPŁATY ZA (NO WŁAŚNIE ZA CO ?) POBIERANE SĄ NADAL

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here