Kierowała BMW na podwójnym gazie

0
81

Dyspozytor telefonu alarmowego 112, 28 października około godziny 11 otrzymał informację od innych kierowców, iż drogą krajową z Jeleniej Góry w kierunku Gryfowa Śląskiego jedzie pojazd marki BMW gdzie zachowanie kierowcy świadczy, że albo jest pod wpływem alkoholu albo jest zmęczony i śpiący. Pojazd jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej oraz co jakiś czas zjeżdżał na pobocze.

 

Dyżurny Komisariatu w Gryfowie Śląskiem skierował policjantów z patrolu zmotoryzowanego celem zatrzymania do kontroli ww. pojazdu. Na wysokości stacji paliw Circle policjanci zauważyli pojazd BMW który na widok oznakowanego radiowozu skręcił na stację paliw i próbował się ukryć parkując za samochodem ciężarowym.

 

Policjanci natychmiast podjęli kontrolę kierującego pojazdem. Jak się okazało kierowcą była 55 letnia kobieta zam. powiat tomaszowski województwo lubelskie. W samochodzie policjanci zauważyli puste butelki po piwie. Kobietę poddano badaniu alkotestem który wskazał wynik 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo monitoring stacji utrwalił zachowanie kierującej. Kierującej natychmiast zatrzymano prawo jazdy oraz przeprowadzono czynności związane ze skierowaniem sprawy do prokuratora i sądu celem ukarania.

 

Tylko dzięki świadomości innych kierowców nie doszło do tragedii na drodze, tym bardziej że kobieta nie wiadomo ile czasu podróżowała pojazdem w takim stanie stwarzając realne zagrożenie na drodze dla innych kierowców.

 

-/ asp.szt. Mateusz Królak Policja Lwówek Ślaski /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here