Kiedy on odśnieżał drugie auto, jego autem odjechał złodziej

0
1271

27-latek wykorzystał moment, kiedy właściciel pojazdu Audi A3 odśnieżał stojący obok inny pojazd. Złodziej wsiadł za kierownicę Audi i odjechał. Wprawdzie poszkodowany mężczyzna próbował zatrzymać złodzieja, ale na próżno.

 

Do zdarzenia doszło w drugi dzień świąt (26.12.2021r.) w Lubaniu.

„Właściciel samochodu osobowego marki Audi A3 pozostawił uruchomiony i zarazem otwarty pojazd, w tym czasie odśnieżał stojący obok samochód należący do rodziny mężczyzny.” – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wspomina, iż „okazję” tę wykorzystał złodziej, który podszedł do auta od strony kierowcy, wsiadł do niego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Właściciel samochodu pobiegł za skradzionym pojazdem jednak nie udało mu się go zatrzymać. Chwilę później kradzież auta zgłosił na policję. Kryminalni z Lubania na podstawie przeanalizowanego zapisu z kamer monitoringu obejmujących miejsce zdarzenia wytypowali sprawcę przestępstwa. Rozpoczęły się działania operacyjne mające na celu ustalenie miejsca przebywania podejrzanego.

„Jeden ze śladów doprowadził policjantów do gminy Lubań, gdzie 27 grudnia 2021r. miał przebywać podejrzany. W trakcie dojazdu na miejsce policjanci zauważyli poruszający się z naprzeciwka skradziony pojazd. Kierowca, nie reagował na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli, które dawali policjanci. Pojazdem wjechał w drogę polną, gdzie zniknął.” – wyjaśnia policjantka, która dodaje, iż już na drugi dzień operacyjni otrzymali informację, iż mężczyzna będący w zainteresowaniu policji został legitymowany na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Podejrzany o kradzież 27- latek zatrzymany jeszcze tego samego dnia i przewieziony do lubańskiej jednostki, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Oprócz zuchwałej kradzieży, usłyszał także zarzuty nie zatrzymania się do kontroli mimo wydawanych sygnałów przez organ policji oraz prowadzenia pojazdu pomimo obowiązującego go zakazu. Na wniosek Policji, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Skradziony pojazd końcem 2021r. został odnaleziony.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here