KAS podsumowała walkę z nielegalnym hazardem

6
544
Dolnośląska KAS

W 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 80 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. zł.

 

Zwalczanie nielegalnego hazardu w województwie dolnośląskim

Dolnośląska KAS cały rok prowadzi czynności zwalczające nielegalny hazard. W 2021 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 80 miejsc na terenie Dolnego Śląska. W skontrolowanych punktach ujawniono aż 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. złotych.

W samym grudniu 2021 roku ujawniono 27 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 30 tys. złotych w lokalach znajdujących się na terenie powiatu oleśnickiego, średzkiego oraz miast Jelenia Góra i Głogów.

Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS na Dolnym Śląsku

Problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Zauważają oni, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Wychodząc naprzeciw potrzebom przeciwdziałania hazardowi w roku szkolnym 2021/2022 wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

Od października do grudnia 2021 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 42 szkoły – byli w ponad 250 klasach i spotkali się z prawie 5,5 tysiącami uczniów na Dolnym Śląsku.

6 KOMENTARZE

  1. Co z tego jak na 2 dzień są spowrotem nowe tak się to opłaca , dopiero gdyby były bezwzględnie likwidowane co tydzień wtedy telepiąc się ze złości że koniec łatwych pieniędzy musieliby zwijać cały interes lub iść w podziemie a tak to mogą sobie na taką wpadnę pozwolić raz na rok czy pół.

  2. Z okna widać było jak wchodzą tam bardzo młode osoby często nieletnie napewno ten problem jest powszechny. Hieny wzbogacające się na uzależnieniu innych od hazardu napewno za to kiedyś zapłacą a ciekawe czy jeden z drugim kiedy zastanowił się ile razy jakies dziecko było głodne nie ubrane albo nie dostało przysłowiowego lizaka bo tatuś narkoman przegrał wszystko u nich na kasynie żeby oni mogli się rozpasać.

  3. Maszyna zwraca się w tydzień obsługa sprzedaje kryształ cyrk się kręci wpada KAS ruszają do roboty prawnicy, przywożone są nowe maszyny. Interes się rozkręca leci kasa, wpada KAS zabiera maszyny właściciel traci 10% zysku. Buraki myślą że ktoś coś robi. Cyrk się kręci

  4. W każdym kasynie jest od cholery narkotyków szefowie nic nie mówią bo nacpani więcej wrzucają a z tego tłuste chaty stoją drogie auta w garażach stoja po wiele baniek w … się zgadza jest wporzadku inni mogą grzebać po śmietnikach .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here