KAS i SG przechwyciły nielegalne wyroby tytoniowe

0
302

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Straży Granicznej (SG) ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce (70 060 szt. papierosów). Skontrolowali też mieszkanie i samochód mężczyzny podejrzanego o nielegalny handel papierosami. Wartość zabezpieczonych towarów wyniosła łącznie ponad 65 tys. złotych. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy budżet państwa mógł stracić na tym procederze ponad 80 tys. złotych.

 

Towar bez właściciela

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu podczas rutynowej kontroli na targowisku w Sieniawce wykryli 19 600 szt. nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar był przechowany w nieoznaczonej, metalowej szafie. Funkcjonariusze nie dowiedzieli się, kim jest właściciel nielegalnego towaru.

Ujawnione papierosy zatrzymano i przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 14 700 zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 18 tys. zł.

Wyroby tytoniowe ukryte w śmieciach

W trakcie kolejnej akcji funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i SG podczas wykonywania czynności służbowych ponownie skontrolowali targowisko w Sieniawce.

Wykryli tam 7 kg tytoniu oraz 39 060 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Znalezione wyroby tytoniowe były ukryte pod stertą desek oraz w zepsutym sprzęcie AGD. Łączna wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 34 454 zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 42 642 zł.

Nielegalne papierosy i tytoń w bagażniku

Kontynuując działania kontrolne na targowisku w Sieniawce funkcjonariusze przeszukali mieszkanie oraz znajdujący się na parkingu samochód osobowy, gdzie w bagażniku znaleźli kolejne nielegalne papierosy i tytoń, ponad 11 400 szt. papierosów i 10 kg tytoniu. Przeszukiwany mężczyzna, który był podejrzany o nielegalny handel, przyznał się do winy.

Łączna wartość ujawnionych wszystkich wyrobów tytoniowych wyniosła ponad 65 tys. zł. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy z dolnośląskiej KAS i SG budżet państwa mógł stracić na tym nielegalnym procederze ponad 80 tys. złotych.

Przypominamy

KAS przypomina w trosce o zdrowie i życie, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje.

-/Dolnośląska KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here