Już w środę drugi strajk kobiet w Gryfowie Śląskim

25
1629

Tylko MY KOBIETY posiadamy moc stwórczą, jesteśmy źródłem, jesteśmy kreacją. Matka Ziemia jest KOBIETĄ. Drzemie w nas największa siła płynąca prosto z serca – MIŁOŚĆ. Czyżby nadszedł czas końca patriarchatu? Czyżby ktoś zaczął się bardzo bać naszej budzącej się świadomości i nieudolnie próbował zasiać w nas strach? MY KOBIETY się nie boimy! Zawsze będziemy same decydować o naszym losie!

 

– piszą na Facebookowym wydarzeniu organizatorzy drugiego strajku kobiet w Gryfowie Śląskim i dodają:

Nie dajmy się zastraszyć! Opuścimy nasze domy i wyjdźmy na spacer na ulicę, zróbmy sobie wolne od życia w systemie, który nas nie szanuje i twierdzi jakże omylnie, że musimy się mu podporządkować. Jest nas dużo więcej niż ICH i tu jest nasza moc, mimo iż nie mamy za sobą TVP!

 

Gryfowski strajk kobiet zapowiadany jest na środę, 28 października 2020 roku. Początek o godzinie 18 na rynku.

 

Ubrane na czarno, z parasolkami i (uwaga!) z dużą ilością zniczy!” – apelują organizatorzy, którzy zachęcają również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.


Policja o protestach w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim

25 KOMENTARZE

 1. A ja zachęcam wszystkie osoby, które nie zgadzają sie na taki stan rzeczy do zorganizowania kontr manifestacji pod kośicołem. Ciekawe, czy jesteście na tyle odważni aby głośno publicznie mówić o swoich poglądach i ile was jest

 2. zmanipulowaneid iot ki nie rozumieją co się właściwie stało, a lewactwo na czele z TVN korzystaja z sytuacji. A nuż da sie siłowi obalić rząd. Nieważne za jaką cenę, nawet wywołując wojnę..

 3. Nie próbujcie tworzyć kontrmanifestacji. Nie znacie Polaków, zaraz się pokłócą o tyle będzie rewolucji. A tak ignorować, nie zwracać uwagi, uśmiechnąć się a to ich denerwuje najbardziej. Oni chcą zadymy….

 4. Dlaczego zawsze w takich sytuacjach uzywa się zwrotów zmanipulowane, podpuszczone nieswiadome! Naprawdę o kobietach, swoich żonach, córkach, siostrach myślicie ze sa naiwne i glupie? Tak je lekceważycie? Naprawde zawsze ktoś za protestem musi stać? Kobietom się przelało. Za tym stoi rząd i TK . I jeśli będzie wojna to nie kobiety ja wywołały.

 5. Brawo Gryfów – wkońcu jakaś pozytywna inicjatywa. Tylko uważajmy na siebie i nie dajmy się sprowokować, bo Policja coś może na nas szykować Mobilizują wszystkich policjantów. UWAGA !!! Oby nas nie gazowali tylko …

 6. czytam komentarze i uważam, że to przykre, że są ludzie wyśmiewający się z osób zmuszonych do wyjścia na ulicę w celu pokazania swojego sprzeciwu wobec zmian, które mogą ich bezpośrednio dotyczyć, żyjemy w kraju, w którym każdy powinien mieć prawo do obrony i wyrażenia swojego głosu a więc również sprzeciwu w sprawach, które go dotyczą – tymczasem przeciwnicy protestów sami nie świecą przykładem – na Świętojańskiej w Gdyni 64-letni mężczyzna najpierw słownie, później przy użyciu noża zaatakował grupę dwudziestolatków wracających z protestu i ranny został 23-letni mężczyzna – onet.pl/informacje/onettrojmiasto/aborcja-nozownik-zaatakowal-po-protestach-przeciwko-wyrokowi-tk-ws-aborcji, czy jak donosi “Głos Wielkopolski” – “Dwóch z nich na rogu ulic Ostrów Tumski i Panny Marii zaatakowało 21-letnią uczestniczkę protestów. – Jeden podbiegł do mnie i uderzył pięścią w głowę. Kiedy upadłam, pojawił się drugi mężczyzna. Razem mnie skopali – opowiedziała “Głosowi” poznanianka. W pobliżu miejsca, w którym doszło do ataku, znajdowali się policjanci, jednak żaden z nich nie zareagował.” onet.pl/informacje/onetpoznan/protesty-ws-aborcji-poznan-atak-na-uczestniczke-demonstracji
  jeśli nie kobiet to może warto posłuchać opinii osób, które się w tych kwestiach dobrze orientują np.: http://www.petycjeonline.com/list_otwarty_ginekologow_w_stosunku_do_orzeczenia_trybunau_konstytucyjnego

 7. Jak można pisać że ktoś kimś steruję, manipuluje itp.
  Jestem kobietą jestem około 30 lat.
  Nie jestem nastolatka o które też się czepiacie, że młodzi wyszli na ulicę.
  Kiedyś w wieku 14 lat w ciążę ludzie zachodzili.
  I ktoś ma czelność mówić, że ktoś kimś steruję, bo chce w przyszłości, żeby lego siostra, mama, córka, lub ona sama miała świadomy, wolny wybór.
  To jest nie do pomyślenia co pisza ludzie. Przecież ten strajk nie ma na celu jakiś niedorzecznych nakazów zakazów itp.
  Po prostu chcemy mieć wybór.
  To tak jakby ktoś mi kazał iść do Kościola, nosić tylko sukienki, i byc w domu przed 22, bo jestem kobietą i narażona jestem na gwałt. Kusze los.
  Ja pierdole raz się żyje a świnie tępe będą mi zakazywać nakazać zabraniać świadomie decydować o sobie.

 8. Bezrozumne manifestantki uliczne[w skrócie -ulicznice] z pewnością rozsieją zarazę. Nie dochodzi do nich,że ucierpią ich bliscy, zwłaszcza w podeszłym wieku. A może o to chodzi aby pozbyć si nie tylko “niepotrzebnych” dzieci ale i pacjentów domów opieki społecznej , szpitali psychiatrycznych oraz “nieproduktywnych” emerytów.
  Bierzecie przykład z miłośnika eugeniki Adolfa Hitlera. Błyskawicami nawiązujecie do jego ulubieńców z SS.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here