Już jutro Msza Święta na Śnieżce

1
525
zdjęcie archiwalne, fot. Jelonka.com

Dzień św. Wawrzyńca (10 sierpnia) jest dniem odpustu, który odbywa się na najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce (1602 m n.pm.), gdzie znajduje się kaplica św. Wawrzyńca, patrona Karpacza.

 

 

Na wspólną modlitwę tego dnia przybywają ratownicy i przewodnicy górscy, pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Śnieżka, pracownicy schronisk i Straży Granicznej, a także turyści i pielgrzymi z Polski, Czech i Niemiec.

Jak informuje Diecezja Legnicka również tego roku 10 sierpnia (środa) na Śnieżce odprawiona zostanie Msza Święta, która rozpocznie się o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosi Biskup Włodzimierz Juszczak, Ordynariusz Eparchii Wrocławsko- Koszalińskiej.

1 KOMENTARZ

  1. Przychodzi tam co roku prezydent Czech incognito z jednym ochroniarzem , a tę purpurową hołotę trzeba oczywiście samochodami wieźć i nie zapominają na tacę zbierać . Nie ma już naprawdę jakiegoś miejscowego księdza , który byłby w stanie wejść i mszę odprawić w dzień Św. Wawrzyńca ? No cóż u nas wciąż bizantyjskie zwyczaje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here