Jest wykonawca remontu sal teatralnych w Zespole Klasztornym

4
471
zdjęcie poglądwoe

Sprawa ciągnie się od maja bieżącego roku. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu kwoty, jaką żądał zainteresowany wykonawca. Ta niemal dwukrotnie przewyższała możliwości Gminy. Dopiero teraz udało się wyłonić wykonawcę.

 

W Lubomierz od kilku miesięcy trwa termomodernizacja Zespołu Klasztornego, w którym obecnie mieści się szkolny internat. Inwestycja jednak nie obejmuje remontu wnętrz. A sale teatralne takiego remontu od kilku lat w wymagają. Dlatego na remont starych sal teatralnych trzeba było rozpisać osobny przetarg.

Przedmiotem zamówienia jest Remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu. Planowany remont dotyczy jedynie remontu fragmentów obiektu, w żaden sposób nie zmienia obecnego charakteru obiektu, jego układu komunikacyjnego czy przeznaczenia funkcjonalnego pomieszczeń i obejmuje przebudowę sal teatralnych należących do Zespołu Klasztornego w Lubomierzu. Zawiera ona roboty budowlane, przebudowę, remont wraz z zakupem niezbędnych urządzeń budowlanych, realizowanych wyłącznie w już istniejących obiektach budowalnych. – tłumaczyły w ogłoszeniu o przetargu władze Lubomierza.

Pierwsza sala teatralna ma długość: 27,15 m; szerokość: 9,69 m i wysokość: 4,02 m. Jej powierzchnia wynosi: 194,8 m2 a powierzchnia samej sceny to: 70,8 m2. Natomiast druga sala teatralna znajdująca się na piętrze ma długość: 27,15 m; szerokość: 9,97 m; i wysokość: 3,92 m. Jej powierzchnia to: 197,2 m2 a powierzchnia samej sceny wynosi: 71,6 m2.

Co istotne, to fakt, iż pomiędzy salami znajduje się uszkodzony od 2018 roku strop o konstrukcji mieszanej (stalowo-drewnianej).

Wkrótce obie sale będą jak nowe. Właśnie burmistrz wyłonił wykonawcę. Ten w ramach robót będzie musiał dokonać wymiany stropu nad salą, wymiany tynków ściennych i uzupełnienić ubytki, wykonać wykończenie tapetami, zamontować sufity podwieszane, dokonać montażu podłogi na scenie, wykonać nową drewnianą konstrukcję sceny i schodów, postawić nowe ścianki działowe na scenie, zainstalować okablowanie oraz instalacje elektryczne, instalację sygnalizacji pożaru, …
Natomiast na pierwszym piętrze w ramach zadania wykonana ma zostać wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami, montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową i montaż karniszy i zasłon (obszar sali, sceny i zaplecza).

Wartość inwestycji to nieco ponad 680 tysięcy złotych. Już na początku przyszłego roku mieszkańcy powinni cieszyć się z uroków nowych pomieszczeń.

4 KOMENTARZE

  1. Świetnie w tym Lubomierzu, drogi, koszenie, czystość, plac zabaw dla dzieci, zwalniacze których nie można zamontować, złobek – jest świetnie. Będziemy mieli 2 sale teatralne( żeby nie było fajnie, ale byłoby jednak fajniej gdyby ważniejsze sprawy też były w końcu zrobione

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here